Thaçi uron Ramën

«Sapo telefonova kryeministrin Edi Rama dhe e përgëzova për suksesin historik të kombëtares kuq e zi», ka shkruar Thaçi në Facebook.
«Urova që kombëtarja shqiptare të vazhdojë me paraqitje dinjitoze edhe në Evropianin 2016 në Francë, ku ajo pa dyshim do të ketë mbështetje të fortë edhe nga tifozët e zjarrtë shqiptarë në diasporë».