Sheshel do përmendore për Milosheviqin, jo për Gjingjiqin

Partia radikale serbe kundërshton ngritjen e përmendores për kryeministrin e vrarë serb Zoran Gjingjiq dhe mendon se nëse dikush meriton përmendore, atëherë ai është Slobodan Milosheviq, ka deklaruar lideri i radikalëve serbë Vojislav Sheshel, njofton FoNet, transmeton Koha.net.
Sheshel ka thënë se partia e tij e kundërshton rreptësisht Aleksandar Vuçiqin ër idenë e tij që t’i ngrihet përmendore Gjingjiqit.