Friday, 24. May 2019

Featured

«Kur do të bëhet Gjermania shtet normal?»

Miq të dashur, zonja dhe zotërinj! Më lejoni të filloj me një notë personale. Kur Sigmar Gabrieli (kryetari i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë – SPD,...

Kërkesa për ndryshimin e kufijve të Shqipërisë së 1913-s

Pasqyrimi i zhvillimeve politike në Shqipëri dhe rreth saj në shtypin britanik gjatë viteve 1919-1921.

Bild: Në Gjermani pritet të vijnë deri në 1.5 milion migrantë më 2015

Gazeta më e shitur gjermane ka cituar një parashikues të brendshëm nga autoritetet që thotë të jetë klasifikuar si «konfidencial». Shumë prej qindra mijëra njerëzve...

Ndaj Serbisë, vetëm për fitore

De Biasi tregon për pritjet për takimin e së enjtes, me Serbinë. Italiani flet edhe për formacionin, gjendjen e disa lojtarëve dhe çështje të tjera...

Foto nga Lojërat Olimpike Tokio 1964

Huffingtonpost ka publikuar disa foto të Lojërave të para Olimpike që janë mbajtur në Japoni në vitin 1964, që ishte edhe hera e parë...

Qeni që preku zemrat e botës mori emrin Siria

Refugjatët, që kishin mbetur pa kulme të shtëpive të tyre, kanë ndarë me një katërkëmbësh bredharak gjithë çfarë kishin, nga uji e buka e...

Jahjaga në Al Jazeera flet për krizën e Evropës me refugjatë

Në këtë emision, të cilin Jahjaga e ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, e para e shtetit ka përmendur përvojën e popullit të Kosovës...

Presioni i Leskajt sjell raportuesin e KE-së në Kosovë

Vizita e Condes vjen menjëherë pas kritikave që nënkryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Valentina Leskaj, njëherësh edhe zëvendëspresidente e Asamblesë së Përgjithshme të Këshillit...

Volkswageni vazhdon me ndryshimet në kryesi

Prodhuesi më i madh i automobilave në Evropë ka pësuar krizën më të madhe në historinë 78-vjeçare pasi ka pranuar se ka mashtruar me...

Zvicër: Kush shpërndan në internet video të «Shtetit Islamik» ndiqet penalisht

Prokuroria e Konfederatës së Zvicrës po heton disa persona që kanë shpërndarë video të ISIS-it.

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.