Wednesday, 26. June 2019

Featured

Së paku 86 të vdekur nga sulmet në Ankara

Trupa të mbuluar me flamuj dhe banerë, përfshi edhe ata të partisë pro-kurde, Partia Demokratike Popullore (HDP), qëndrojnë të shtrirë në rrugë mes gjakut...

Thaçi dënon sulmin terrorist në Ankara

Thaçi, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, shprehet i tronditur dhe dënon ashpër sulmin e sotëm terrorist në Ankara, në...

Gashi: Do të bëjmë të pamundurën për fitore

Vetëm tri pikët e kualifikojnë Shqipërinë direkt në «Euro 2016», transmeton Koha.net. «Djemtë janë të karikuar dhe në Armeni do të bëjnë të pamundurën për...

Kosova merr mbështetje bashkëpunim në takimet me FMN-në dhe Bankën Botërore

Përveç pjesëmarrjes në sesionin plenar të FMN-së dhe Bankës Botërore, delegacioni i Kosovë ka zhvilluar takime edhe me zyrtarë të lartë të Fondit Monetar...

Veseli u frikësua të jetë kryetar Kuvendi, thotë Ymeri

Ymeri, ka thënë se kryetari i Kuvendit, Veseli, një veprim të tillë e ka bërë pasi që është i interesuar të inskenojë konflikte mes...

AAK: Kryeministri mos të veprojë me logjikë diktatoriale

«Nuk është aspak e vërtetë që nuk ka pasur dëshmi, që i kundërshtojnë këto marrëveshje. Ato kanë qenë shumë dhe nga shumë burime, por...

Tifozët kuqezi në Rinas për t’i kërkuar Kombëtares biletën për Francë

Kundër përfaqësueses armene, Shqipëria do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme. Vetëm fitorja i duhet [për të siguruar direkt pjesëmarrjen historike në kampionatin evropian...

PSHDK mohon se i dyshuari për vrasjen e Kusari Lilës është anëtar i saj

Qupi është punëtor i administratës komunale të Gjakovës, gjegjësisht udhëheqës i Zyrës së vendit në fshatin Bishtazhin, transmeton Koha.net. Politikisht, Qupi, thuhej se është...

Janë tri mundësi për të dalë nga situata e krijuar në Kuvend

Aty përfshihet edhe përdorimi i policisë për krijimin e kushteve për punë, opsion ky që është përjashtuar nga kryetari i Kuvendit, shkruan REL, transmeton...

Çmimi i bukës më i lirë në periferi

Shumica e banorëve të Prishtinës thonë se nëpër furra as që ka shenja që do të ulin çmimet, raporton 038 i KTV-së. Furrat, në të...

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.