Boris Tadiq paralajmëron padi ndaj Ivica Daçiqit

Beograd, 12 tetor - Lideri i Partisë Socialdemokratike Boris Tadiqi, ka paralajmëruar se këto ditë do të padit kryetarin e PSS, Ivica Daçiqin, për shkak të paraqitjes së një sërë akuzave në llogari të tij gjatë zbardhjes së incizimeve të fshehura të liderit të PSS dhe Rodolub Raduloviqit, i akuzuar për kontrabandë me kokainë, transmeton Koha.net shkrimin e gazetës “Danas”.