Thursday, 9. April 2020

dp

dp
14284 POSTIME 0 KOMENTET

Marrëveshja me EULEX-in është arritur, pritet vetëm konfirmimi nga Brukseli

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri Isa Mustafa ka pranuar se është arritur marrëveshja me EULEX-in për vazhdimin e mandatit të tij.

Kthehet në rigjykim rasti i ish-ministrave të Kulturës, Haraçija e Beqiri

Gjykata e Apelit ka marrë vendim që ta kthej në rigjykim rastin e dy ish-ministrave të Kulturës, Astrit Haraçija e Valton Beqiri.

Eric Clapton përballë pamundësisë për të luajtur në kitarë

Eric Clapton për një kohë të gjatë është konsideruar si një prej rok-kitaristëve më të mirë në botë. Në vitin 2015, në listën e 100 më të mirëve të të gjitha kohërave të revistës «Rolling Stones», ai ishte i dyti, pas Jimi Hendrixit.

Kryeministri Mustafa: Fuqizimi i rolit të grave dhe vajzave, prioritet i Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në promovimin e Udhëzimit Administrativ për Masat e veçanta për regjistrimin e pronës së paluajtshme të përbashkët, të organizuar nga Agjencia për Barazi Gjinore.

Në Prizren u kërkua dorëheqja e Mujës dhe dy ministrave

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë protestuar sot në qytetin e Prizrenit, me kërkesën për përgjegjësi për vdekjen e vajzës së vogël Xheneta Gashi para pak ditësh në Qendrën Historike të Prizrenit.

Haziri: Kosova e pavarur është gjysma e ëndrrës së dëshmorëve

Për nder të 15 Qershorit – Ditës së Çlirimit të Gjilanit, Kuvendi Komunal ka mbajtur të mërkurën seancë solemne.

Një grup terrorist niset nga Siria «për të kryer sulme në Belgjikë e Francë»

Policia belge ka pranuar një paralajmërim anti-terror se një grup i luftëtarëve të Shtetit Islamik kohë më parë janë larguar nga Siria dhe kanë mësyrë Evropën për të planifikuar sulme në Belgjikë e Francë, ka thënë të mërkurën një burim sigurie për Reuters.

Në Trudë të Prishtinës hajnat përdorën armë për të frikësuar pronarin

Në fshatin Trudë të Prishtinë dy ditë më parë hajnat ishin futur në një shtëpi dhe pasi ishin hetuar nga pronari i saj, ata kishin përdorur armë për ta frikësuar.

Sonte premiera e baletit «Xhuljeta pa Romeon»

Dy vjet më parë koreografi nga Austria do të dëgjonte rrëfimet e luftës së balerinëve kosovarë për t’i «përkthyer» në një shfaqje baleti.

Në Përpellac të Podujevës asgjësohet një mjet shpërthyes

Në raportin e sotshëm të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se dje, një person, mashkull, shqiptar i Kosovës, kishte njoftuar për një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer në pyll të Përpellacit.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.