Friday, 13. December 2019

dp

dp
14284 POSTIME 0 KOMENTET

Shqipëria pëson humbjen e parë

Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me...

Përfundon pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Shqipëri – Portugali me rezultat 0 me 0.   Rastet dhe dominimi i kanë takuar mysafirëve plotësisht. Ronaldo pati rastet...

Veteranët e Drenicës dhe Dukagjinit luajnë futboll për «7 shtator»

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Deçan, për nderë të «7 shtatorit» organizon turnir në futboll të vogël, me moton: «Kosovë unike, jo...

Shaqiri e vlerëson të pabesueshëm rikthimin e Zvicrës

Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri, thotë se rikthimi i Zvicrës në sfidën ndaj Sllovenisë ka qenë i pabesueshëm.   Zvicra të shtunën mbrëma bëri një rikthim sensacional,...

Ndeshja Shqipëri – Portugali sqaron shumë gjëra sot

Gianni de Biasi ishte i qartë të dielën mbrëma në konferencë. Shqipëria në ndeshje me Portugalinë do të luajë për fitore.   «Jo, do të hyjmë...

Futbollisti shqiptar i Danimarkës i prekur nga fishkëllimat

Futbollisti shqiptar që përfaqëson Danimarkën, Riza Durmishi, thotë se është krenar që ndihet shqiptar. Ai të premten ishte kundërshtar i Shqipërisë,  të cilin takimin...

De Biasit s’i intereson asgjë pos fitores

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka deklaruar se skuadra e tij do të kërkojë vetëm fitoren në përballje me Portugalinë...

Mbreti "plak" i sportit

Si 58-vjeçar që është, ka edhe shtatë vjet për të dalë në pension nga puna si gjykatës që bën. Nga sporti, moshatarët e tij...

Mbreti “plak” i sportit

Si 58-vjeçar që është, ka edhe shtatë vjet për të dalë në pension nga puna si gjykatës që bën. Nga sporti, moshatarët e tij...

Mbreti "plak" i sportit

Si 58-vjeçar që është, ka edhe shtatë vjet për të dalë në pension nga puna si gjykatës që bën. Nga sporti, moshatarët e tij...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.