Friday, 24. May 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Vrapojnë në Londër për t’i ndihmuar të verbërit në Kosovë

Anëtarët e «Kosovo Sports Relief» do të vrapojnë më 19 korrik rreth 10 kilometra në Parkun Olimpik të Londrës, për nder të mbledhjes së...

Në vend të hyrjes

I errët ky shteg. Nuk mundem rrugën me gjetë pa dritën tande. (Çka më sëmbon?) Në cep të greminës, që joshë e ngujon, a nuk e sheh si po...

Mjekëve të popullit

Duke kërkuar dritën Xheladin Dedës Si t’i mbledh në vargje ato rreze drite Që shumë syve t’shuar ua fale prore – T’ngrohta ato shpresa n’zemra që i rrite Dhe...

Të fundit në listë dhe pa shanse: Si po i josh partia zvicerane CVP...

Në garën për vota të shqiptarëve është kyçur edhe Partia Demokristiane e Zvicrës (CVP), e cila prej vitesh përjeton një krizë kredibiliteti dhe sipas...

Shqipëria

S’kam qenë ndonjëherë Në Shqipëri n’atë tokë të ashpër e të dashur, n’atë dhe malor barinjsh. Sot shpresoj të vij si për të kremte, për një të kremte të re, dasmë mbi...

Fati në mënyrën e Sarajevës

Në Sarajevë në pranverën e vitit 1992 gjithçka është e mundshme; qëndron në radhë për bukë dhe përfundon në klinikën e traumatologjisë me këmbë të prerë. Pastaj madje thua se ke...

Ku shkojnë votat e emigrantëve shqiptarë në Zvicër?

CVP ka zbuluar një burim votash në komunitetin e shqiptarëve të Zvicrës. Ajo është lidhur me partinë e cila në Kosovë e ka kryeministrin....

Shqiptar apo italian? S’luan rol! Vetëm pizza të jetë e mirë

Dikur ishin italianët që e sollën pizzan në Zvicër dhe u kujdesën për një revolucion të vogël në kuzhinën modeste zvicerane. Sot gjithnjë e...

Për ata që prinë lartë

Me neveritje flasin për të ngrënë. Kjo ndodh: se gjë pa ngrënë s’kanë lënë, Dhe shtazërisht në bark e kanë shtënë. Të ultit do të ndahen me...

Kombëtarja e kosovarëve të Zvicrës

FC Kosova ështe një copëz e atdheut - jo vetem për futbollistët e kësaj skuadre, por edhe për shqiptaret që jetojnë në Zvicër. Është...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.