Friday, 24. May 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Zvicra ta sanksionojë torturën në kodin penal

OKB e shqyrton gjendjen e burgjeve në Zvicër. Ajo e lavdëron raportin e Zvicrës kundër torturës, por nuk është pafundësisht e lumtur me të....

Kryetari i Këshillit të Myslimanëve të Zvicrës, Nicolas Blancho, kërkon leje për armë

Kryetari i Këshillit Qëndror të Myslimanëve në Zvicër ka aplikuar për një leje arme. Autoritetet e sigurisë nuk dëshirojnë t’ia mundësojnë këtë, raportojnë mediat...

Të dua…

Të dua Dhe të gjej edhe nëse gjithë ditën e mbulon terri. Gjatë gjithë jetës sime Dhe ende Endem duke kërkuar. Të dua! Të dua! Të dua! Buzët e tua hapen ..... Bota është...

CVP: S’ka para të gatshme për azilkërkuesit

Partia Popullore Demokristiane e Zvicrës ka tëhequr vëmendjen e opinionit me një propozim: Ajo kërkon ndërprerjen e parave të gatshme dhe ndalimin e udhëtimit...

Zvicra e eksporton «King of Prezels»

Administratori i kiosqeve zvicerane, Valora, planifikon një ekspansion në vendet tjera të të ashtuquajturit «Mbret i Bretzel»-ve. Njëherë për njëherë në vendet fqinje, pastaj...

Firma zvicerane që bashkëpunoi me shërbimet e huaja sekrete

Crypto AG quhet ajo dhe shet aparatura shifrimi në mbi 100 shtete. Së fundmi dalin dokumente që fimrën e përziejnë në lidhje me shërbime...

Zvicër: «Mafia shqiptare kyçet në tregtinë me kokainë»

Pas tregtisë shumëvjeçare me heroinë grupe kriminale shqiptare duan të kyçen edhe në shitjen e kokainës. Policia e Gjenevës beson se heroinës i ka...

Nëna

Të mbaj si një plagë mbi ballin tim, e cila nuk mbyllet. Nuk dhemb gjithmonë. Nuk rrjedh prej saj zemra sa të vdesë. Veç nganjëherë më erren befas...

Zvicra investon mbi 1,2 milion euro për ujë të pijes në fshatra të Gjakovës

Në fshatin Rakovinë të komunës së Gjakovës është bërë përurimi i ujësjellësit . Financimin e tij e kanë bërë Gjakovës në vitin e shkuar...

Sosja e vetmisë në vapën e ditës

Vapa m’zuni te rranxa e qytetit në shkamb që sos me pallat në maje. Vetmia shkallave guri ngreh hap mbas hapi korpin me avull përpjetë e nuk mbaron...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.