Saturday, 20. July 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Orban: Nuk dëshirojmë shumë myslimanë në Hungari

Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë,ka thënë se vendi i tij është kundër pranimit të refugjatëve që me shumicë janë myslimanë.   «Nuk duam të kemi numër...

Ndryshimet fiskale dëmtojnë biznesin dhe ulin punësimin

Në listën e të pakënaqurve me ndryshimet fiskale janë edhe prodhuesit e vendit, raporton KTV.   Pavarësisht se atyre u është hequr TVSh-ja për blerje të...

Pse refugjatët nuk po shkojnë në vendet e Gjirit Persik

Pas valës së madhe të refugjatëve nga Siria në Evropë, është shtruar pyetja pse ata strehimin nga lufta nuk e kërkojnë te vendet e...

Politikanë serbë fajësojnë shqiptarët për mospajtimin ndërnacional

Pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve vështirë se mund të ndodhë pa u tejkaluar problemet politike, raporton KTV.   Njohja e Kosovës nga Serbia dhe pranimi i...

Në Gjakovë, me nderime të larta, u varros akademik Pajazit Nushi

Me nderime të larta sot në Gjakovë, në orën 17:00, është varrosur intelektuali, akademiku, dijetari dhe veprimtari i shquar Prof. Dr. Pajazit Nushi, njofton...

Në Zvicër njoftohet nga serbi kush ia ka vrarë gjatë luftës babanë në Prizren

Në fillim të korrikut, Lulëzim Morinës nga Prizreni, në postën e shtëpisë së tij në Zvicër, i kishin shkuar dy fotografi, raporton KTV.   Aty figuronte...

Rrëfehet personi që gjeti refugjatin e vogël sirian

Një banakier turk ka rrëfyer se si ka nxjerrë nga uji trupin e refugjatit tre vjeçar nga Siria, Aylan Kurdi. Fotografia që tregon xhandarmërinë turke...

Statutin e AKS-së po e shkruajnë mbi 10 ekspertë serbë e ndërkombëtarë

Ljubomir Mariq, koordinator i Ekipit drejtues për themelimin Asociacionit të Komunave serbe dhe njëkohësisht ministër i Pushtetit dhe i Administrimit lokal në Qeverinë e...

Probleme dhe vështirësi për prodhimin e qymyrit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci i shoqëruar nga bashkëpunëtorë sot ka vizituar KEK-un, respektivisht mihjen sipërfaqësore SJP, termocentralin Kosova A dhe Kosova B,...

Vlerësohet përkrahja e Holandës për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Holandës në Kosovë, Robert Bosch.   Kryeministri Mustafa e falënderoi ambasadorin Bosch për...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.