Monday, 27. May 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Val Maloku në shesh xhirimi përkrah yjeve të nominuar për «Oscar»

Prishtinë, 4 shtator- «The Zookeeper’s Wife» rrëfen historinë e rojave të kopshtit zoologjik të Varshavës, Jan dhe Antonia Zabinski, të cilët kishin shpëtuar qindra...

Aksident trafiku në Fushë-Kosovë

Lexuesi ynë, Pleurat Bardhaj, para pak i dërgoi Koha.net-it dy fotografi nga një aksident në Fushë-Kosovë. Ai nuk saktëson nëse ka viktima e as...

Kompania fituese do ta ketë 35 vjet nën administrim Rrugën e Kombit

Odiseja për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit me sa duket është drejt fundit, ku kompania që do ta ketë nën administrim këtë...

Kosova me dy regjime kushtetuese

Me marrëveshjet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë ka nisur së aplikuari në praktikë ajo që juristët i referohen si model i sovranitetit të...

Kallëzim penal për dy policë që dyshohet se keqtrajtuan vajzën me aftësi të kufizuara

Dy ditë pasi «Koha Ditore» kishte raportuar për ankesat e familjes Shala nga Truda e Prishtinës, Inspektorati Policor i Kosovës kishte deponuar kallëzim penal...

Gjyqtarja Krasniqi-Jashanica kishte liruar dy trafikantë të drogës nga Shqipëria

Gjyqtarja që ia ka caktuar masën e paraburgimit kërcënuesit të një ministri dhe djalit të kryeministrit nëpërmjet “Facebookut”, tre vjet më parë kishte liruar...

«Trepça» e harruar nga pushteti

Viti 2015 ka qenë ndër vitet më të vështira për «Trepçën», shkruan sot Koha Ditore.   Për shkak të mungesës së licencës për operim për katër...

Tahiri: Serbia e ka njohur Kosovën në fushat ku ka nënshkruar marrëveshjet

Ministrja për Dialogun Edit Tahiri në emisionin Interaktiv të KTV-së foli për marrëveshjet e parafuara ndërmjet Kosovës e Serbisë në Bruksel. Ajo ka këmbëngulur se...

Kandidati laburist, Corbyn: Intervenimi në Kosovë – gabim

Kosova është bërë temë e diskutimit në debatin e fundit para zgjedhjeve të brendshme për liderë të Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, raporton...

Kronologjia e tmerrit: një ditë në Europë

Shënime pas vdekjes së çunit nga Siria   Nga Enver ROBELLI Të enjten në orën 00:10:09 agjencia e lajmeve Reuters njoftoi se ministri i jashtëm i Luksemburgut...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.