Saturday, 20. July 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Trajkoviq: E vërtetë, Thaçi ka kënduar këngën “Kush thotë se Serbia është e vogël…”

Ish – komandanti i UÇK-së e tash shef i diplomacisë së Kosovës Hashim Thaçi ka kënduar këngën «Kush e thotë, kush gënjen se Serbia...

Çmimi «TEUTA» nga Dritëro Agolli tek Ramiz Kelmendi

Çmimi për Vepër Jetësore «TEUTA», i cili vitin e kaluar nga doajeni i letërsisë malazeze Jevrem Bërkoviq u bart tek shkrimtari eminent nga Shqipëria,...

Vetëvendosje thotë se Policia ka arrestuar katër aktivistë të saj

Mbrëmë rreth orës 23:00, Policia e Kosovës arrestoi katër aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosjes tek po shkruanin parulla kundër «Zajednicës», njofton kumtesa e kësaj partie...

Tregu me gjësende të vjetra, për herë të parë në Prishtinë

Prishtinë, 4 shtator- I njohur në botë si «Flea Market», tregu i gjësendeve të vjetra është një lloj pazari që u jep me qira...

Artistët shqiptarë ekspozojnë në Austri

Pas suksesit të ekspozitës «Kosovart» në vitin 2008, në qytetin e Grazit të Austrisë, Komiteti për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Komiteti i ri për Integrim,...

Iniciativa Qytetare e cilëson marketing politik debatin për buxhetin e 2016-s

Iniciativa Qytetare e Zhegrës (IQZH), ka vlerësuar se diskutimet publike, organizuar Komuna e Gjilanit për buxhetin e 2016-s, kanë të bëjnë më shumë me...

Grevistët duan garanci me shkrim nga Komuna për ta ndërprerë grevën

Këshilli grevist i shkollës fillore dhe të mesme të muzikës dhe baletit «Prenk Jakova» në kryeqytet nuk e ka ndërprerë grevën edhe pas premtimeve...

Orban: Për shkak të migrantëve do të mbetemi minoritet në Evropë

Vala e migrantëve është e pafund dhe nëse BE nuk mbron kufijtë e vet, do të mund të vijnë dhjetëra miliona migrantë, ka deklaruar...

PDK: Komuna po angazhon mësimdhënës pa nivel profesional

Zyrtarë të partisë opozitare, PDK, kanë thënë se Podujeva ka angazhuar ligjërues në shkolla të mesme pa pasur as diplomë fakulteti.   Nëpërmjet një komunikate shtypi,...

Rritet numri i aksidenteve për çiklistët – shtigjet mbeten vetëm premtim

Një çiklist ka humbur jetën të mërkurën pas një aksidenti në Parkun e Gërmisë në kryeqytet.   Çiklisti Lorik Restelica, 25 vjeçar, është përfshirë në një...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.