Tuesday, 18. June 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Të rinjtë e AAK-së s’e ndalin protestën për demarkacionin

Aleanca e të Rinjve të Kosovës (ARK), sot ka zhvilluar një protestë simbolike para ndërtesës së Qeverisë dhe Presidencës për të shprehur mospajtimin e...

Bogoevski: Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi u korruptuan me 5 milionë euro [dokumente]

Një aferë e madhe korruptive e cila u trajtua nga Gjykata e New Yorkut ka prekur rëndë drejtuesit më të lartë të partisë shqiptare...

Politika e azilit po e dominon fushatën zgjedhore në Zvicër

As marrëdhëniet me UE-në, as pasojat e frangës së fortë për ekonominë, as ndryshimet klimatike nuk janë tema të fushatës elektorale në Zvicër. Nën...

Papa bën thirrje për strehim refugjatësh nga komuniteti fetar në Evropë

Papa Françesk i ka bërë thirrje të dielën çdo famullie dhe çdo komuniteti fetar që të marrin nga një familje migrantësh si gjest solidariteti,...

AAK: Policia e Kosovës duhet të jetë lider në rajon

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në 16 vjetorin e themelimit të Policisë së Kosovës, uron të gjithë pjesëtaret e saj dhe shpreh gatishmërinë...

Zhduket aeroplani me 7 persona në bord

Një aeroplan për evakuime mjekësore, me shtatë persona në bord, përfshi një pacient francez, është zhdukur në perëndim të Senegalit të shtunën gjatë një...

Mobilizimi i Komunës fik zjarrin në malin e Kulinës

Mali që gjendet në Kulinë të Vranidollit, komuna e Podujevës, mbrëmë është përfshirë nga zjarri. Ndërkaq, komuna e Prishtinës, përmes një njoftimi, ka bërë me...

Qyteti i emigrantëve

Një qytet i përfshirë prej mijëra emigrantësh, të lodhur dhe të përvuajtur, po vazhdon të zgjerohet në dalje të Budapestit, në labirintin e tuneleve...

Plagoset një pjesëtar i policisë së Kosovës në Radavc

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka marrë plagë nga një armë zjarri në orët e mbrëmjes së të shtunës. Burime të Koha.net bëjnë me...

Kina me trupë ushtarake të majmunëve

Qeveria kineze shfaq shqetësime të pafundme për taksiratet që mund ta njollosin ngulmin e saj për të pasur një paradë të përsosur ushtarake. Dhe duke...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.