Wednesday, 26. June 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Arrijnë në Munih 15 mijë refugjatë

Gjatë fundjavës në Gjermani, sipas të dhënave të fundit, kanë arritur mbi 15 mijë refugjatë nga Hungaria nëpërmes Austrisë.   Numri më i madh u vendos...

Dy gra vdesin e tre lëndohen në një aksident në Lubizhdë

Policia e Kosovës, njofton se rreth orës 03:25 minuta, në rrugën magjistrale Prizren-Suharekë, saktësisht në fshatin Lubizhdë, përballë restorantit “Luksory”, ka ndodhur një aksident...

Banorët e Vërrinit kërkojnë realizim projektesh infrastrukturore

Rregullimi i infrastrukturës nëntokësore dhe mbitokësore në disa pjesë të fshatrave Hoçë dhe Leskovec janë veçuar si projekte prioritare nga përfaqësues të rajonit të...

200 hektarë pyje të djegura në Komunën e Novobërdës

Në Komunën e Novobrdës një zjarr i madh që ka përfshirë pyjet në këtë komunë, të shtunën, ka bërë që të dëmtoheshin 200 hektarë...

Kënga antinaziste rikthehet në top-lista si përkrahje për refugjatët

Gjermani, 7 shtator - Më shumë se 20 vjet më parë disa gjermanë u mblodhën për të kundërshtuar ardhjen e refugjatëve, që në rend...

Botimet KOHA sot me ripublikim të veçantë të Kushtetutës së Kaçanikut [dokument]

Botimet KOHA, me rastin e 25 vjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut, ka ribotuar të plotë tekstin e saj.   Libërthi do të shpërndahet sot në Kaçanik,...

Qosja: Pushteti i Mustafës si i Millosheviqit, PDK-ja e humbi rrugën historike

Akademik Rexhep Qosja ka thënë se pajtimi për formimin e Gjykatës Speciale, Marrëveshja për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe dhe marrëveshja për demarkacionin...

Dy shtete në ndjekje të tropojanit që plagosi policin e Kosovës

Një shkëmbim me armë zjarri mes të shumëkërkuarit Agim Madani dhe pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, mbrëmjen e së shtunës, në Radavc të Pejës,...

Administratat ilegale në Asociacion

Administratës ilegale, që vazhdon të funksionojë e papenguar tash e 15 vjet në komunat veriore, dhe administratës legale, e dalë nga zgjedhjet e fundit...

Komision qeveritar për pagat e dyfishta të profesorëve të Mjekësisë

Dilemave se cilin institucion do ta kenë vend primar të punës profesorët e Fakultetit të Mjekësisë, të cilët njëkohësisht janë edhe mjekë në Qendrën...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.