Friday, 24. May 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Seriali gjerman hap sezonin me rrëfimin për mafiozët shqiptarë

Episodi i parë i sezonit vjeshtor të një prej serialeve më të shikuara në Gjermani, e shpie Semir Gerkhanin (Erdogan Atalay) dhe Alex Brandtin...

Frontit opozitar i duhet mbështetja qytetare e mediale, thotë Krasniqi

Ish kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka bindjen se Kosova pa dyshim që ka shumë probleme, të cilat po të renditeshin për nga rëndësia,...

Në afatin e gushtit kaluan 56. 7 për qind e maturantëve

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), ka bërë publikimin e rezultateve të Provimit të Maturës Shtetërore 2015 në afatin e gushtit, ku provimit në...

Kuvendi dhe Komisionet parlamentare po degradohen, thotë Haxhiu

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, e cila kryeson Komisionin parlamentar për Legjislacion, ka treguar se para miratimit të rendit të ditës të mbledhjes së...

Rashiq: Asgjë s’kemi fituar në marrëveshjet e Brukselit

Lider i Partisë Progresive Demokratike dhe deputeti në Kuvendin e Kosovës, Nenad Rashiq, ka dalë kundër deklaratave të bashkëkombësve të tij.   Ai ka vlerësuar se...

Akuzat për prostitucion prekin ministrin malazez

Ministri i brendshëm malazez është akuzuar për prostitucion pas një hetimi disa mujor të policisë në radhët elitë të prostitucionit.  Nga Dushica TOMOVIQ Ministri i brendshëm...

KE: Shtetet e Ballkanit të marrin më shumë refugjatë

Shefi i Komisionit Europian ka prezantuar një plan të ri për kuotat kombëtare të refugjatëve, duke propozuar që shtetet e Ballkanit Perëndimor të futen...

Nikoliq mbështet marrëveshjet e Brukselit 

Politikën e jashtme dhe të brendshme të shtetit e udhëheq Qeveria e Serbisë, të cilën presidenti i Serbisë Tomisllav Nikoliqi e mbështet.   Kështu thuhet në...

Zejnullahu ndërpret mbledhjen e Senatit pasi nuk miratohet propozimi i tij

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, i ka dhënë fund mbledhjes së Senatit, pasi që një propozim i tij nuk është votuar nga...

Afro gjysma e buxhetit të Prishtinës për investime kapitale

Prishtinë, 10 shtator – 40 % e buxhetit të planifikuar për vitin 2016 në Komunën e Prishtinës, ose më saktësisht 26 milionë e 772...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.