Thursday, 27. June 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Opozita ende s’e ka caktuar datën e protestave

Opozita ende nuk e ka caktuar datën se kur do të fillojë organizimin e protestave për të kundërshtuar themelimin e Asociacionit të Komunave me...

Mаqedonia mund të ndërtojë mur në kufi me Greqinë

Мinistri maqedonas i Punëve të Brendshme Nikola Poposki ka deklaruar se Maqedonia po shqyrton mundësinë e ndërtimit të murit në kufi me Greqinë, të...

Serbia shpërblen policin shqiptar që e përqafoi djaloshin sirian

Ministri serb i Policisë Nebojsha Stefanoviq ka biseduar sot me policin nga Presheva Rexhep Arifi fotografia e të cilit me djaloshin sirian ka përshkuar...

Putini i përhershëm dhe dy Rusitë e kancelares Angela Merkel

Rusia e dashur dhe një president i zorshëm: mbi raportin e kancelares Angela Merkel me Kremlinin.

Veseli në Poloni kërkon qasje të njëjtë të BE-së ndaj shteteve të Ballkanit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë debatit në panelin e Forumit të 25-të ekonomik, që po mbahet në Krynica të...

Tetë të arrestuar të dyshimtë për trafikim migrantësh dhe prostitucion

Në dy operacione policore zhvilluar dje janë arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për «trafikim më njerëz» dhe «mundësim prostitucioni» si dhe identifikohen dy...

LVV: Marrëveshja për energjinë legalizon ndikimin e Serbisë, pamundëson unifikimin me Shqipërinë

Lëvizja Vetëvendosje në konferencën që mbajti sot trajtoi marrëveshjen e 25 gushtit mes kryeministrave Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq për çështjen e energjisë. Aty foli...

Arabia premton ndërtimin e 200 xhamive në Gjermani për refugjatët  

Arabia Saudite, shtet i cili nuk lejon ndërtimin e kishave, por financon ndërtimin e xhamive në vendet laike, nuk do të pranojë refugjatë sirianë,...

Dorëhiqet Zhushi

Ferdije Zhushi-Ethemi ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetares së Këshillit Shtetëror të Cilësisë në Agjencinë e Kosovës për Akreditim.   Dorëheqjen nga kjo pozitë Zhushi-Ethemi...

Fotoja e përqafimit të fëmijës sirian nga polici shqiptar bën xhiron e botës  

Polici, fotografia e të cilit me fëmijën sirian në përqafim prindor ka nxitur valë emocionesh në rrjetet sociale, quhet Rexhep Arifi, transmeton Koha.net raportimet...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.