Tuesday, 23. July 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Aktakuzën në rastin «Apex» e pret shporta e bërllokut

Njëzet e shtatë ditë vonesë pritet t’i çojnë dëm hetimet dyvjeçare në rastin e njohur si «Apex», shkruan sot Koha Ditore.   Prokurori special Allen Cansick...

Hapja e tregut rrit për 20 për qind tarifat e energjisë

Hapja e tregut të energjisë do të shkaktojë rritjen e tarifave të energjisë elektrike për sektorin e amvisërisë, shkruan sot Koha Ditore.   Tarifat e energjisë...

Gjykata Themelore cakton rigjykimin e Mujës në tetor, ndërsa Prokuroria ankohet në Supreme

Gjykata Themelore e Prizrenit të premten e kaluar i ka dërguar ftesat për seancat kryesore të rigjykimit në rastin e kryetarit të Komunës së...

Krasniqi: Të gjithë së bashku për ta rrëzuar qeverinë

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka kërkuar krijimin e një fronti të përbashkët opozitar e përtej për të kundërshtuar vendimet e qeverisë.   Duke folur në Interaktiv në...

Kush do të fitojë në Medvegjë, Rama e Thaçi apo partitë serbe, ironizon Vuçiq

Për paralajmërimin e formimit të Asociacionit të Komunave shqiptare në Luginë, ka folur edhe kryeministri serb Aleksandar Vuçiq.   Ai nuk është kërcënuar sikur Daçiq kundër...

Qendra studentore në Mitrovicën veriore e gatshme për akademistët

Në Mitrovicën veriore është e gatshme Qendra studentore në të cilën do të qëndrojnë 1.700 studentë për të vijuar studimet në vitin e ri...

Daçiq kërcënon shqiptarët e Luginës: Mos luani me zjarr

Lideri i Partisë Socialiste të Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ua ka tërhequr vërejtjen shqiptarëve të Luginës së Preshevës të...

Preshevarët ua lëshojnë shtëpitë refugjatëve

Para qendrës së pranimit në Preshevë sonte në radhë po presin 4000 refugjatë e shiu që po bie pa pushim, gjatë gjithë ditës dhe...

«Anëtarësimin e Kosovës në OSBE mund ta pengojë vetë Serbia»

Medie të Beogradi kanë filluar të shqetësohen për nismën e Kosovës për t’u anëtarësuar në Organizatën për Siguri e Bashkëpunim Evropian – OSBE.   Nga këto...

Serbia vazhdon ta përgjojë Kosovën

Serbia dyshohet se vazhdon të përgjojë njerëz dhe institucione të rëndësishme të Kosovës, raporton KTV.   Përgjimi kryhet në forma të ndryshme, ndaj njerëzve dhe segmenteve...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.