Thursday, 27. June 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Në seancën e parë të Kuvendit Qeveria raporton për Marrëveshjet e Brukselit   

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka dorëzuar sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës kërkesën për të informuar deputetët e Kuvendit lidhur me marrëveshjet...

«Nine Eleven» nxjerr filmat nga arkivi sherri i krizës buxhetore

Filmi «Kosova 9/11» me skenar dhe regji të Burbuqe Berishës, ka hapur edicionin e 12-të të festivalit «Nine Eleven Dedication».   Në film shpaloset rrëfimi se...

«Ushtria e Serbisë do ta ruajë Luginën»

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë Bratislav Gashiq ka deklaruar se Ushtria me të gjitha shërbimet tjera është absolutisht e gatshme që të përgjigjet në...

Kineasti shqiptar pranon çmimin «Regjisor i vitit» në Norvegji

Regjisori i cili ka shfrytëzuar filmin për t’ia rrëfyer botës historinë shqiptare, në një ceremoni në Universitetin e Norvegjisë, ka pranuar çmimin që i...

SHBA-ja shpenzoi 4 miliardë dollarë për luftë, «Shteti Islamik» vazhdon të forcohet

SHBA-ja dhe aleatët e saj kanë ndërmarrë 6.700 sulme ajrore, të cilat kanë kushtuar afërsisht katër miliardë dollarë në një periudhë njëvjeçare, që kur...

Beogradi do AKS në Kosovë, por jo AKSH në Luginë

Kryetari i Këshillit për Kosovë e Metohi, siç e quan Beogradi Republikën e Kosovës, të Kuvendit të Serbisë, Millovan Drecun deklaroi se është ekstrem...

Konkursi për drejtor të Galerisë Kombëtare, shkelje e dyfishtë ligjore

Konkursi i brendshëm i Ministrisë së Kulturës për drejtor të Galerisë Kombëtare të Kosovës është në kundërshtim me Ligjin për institucionet e kulturës dhe...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi   

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të «sigurta» ballkanike dhe ka shtuar se ata duhet...

Pensionistët ankohen për sjelljen e punëtorëve të «Trafikut Urban»

Nga tregu i gjelbër e deri në lagjen «Bregu i Diellit», 73-vjeçarit Skënder Shaqiri i duhet të udhëtojë me autobus për shkak të moshës....

Fonde evropiane për projekte diskutabile    

Një marrëveshje e hyrë në fuqi këtë javë i siguron Kosovës mbështetje financiare në vlerë prej 66 milionë eurosh, shkruan sot Koha Ditore. Dhe...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.