Saturday, 20. July 2019

dp

Avatar
5408 POSTIME 0 KOMENTET

Gjithmonë e më pak nxënës ngelin në klasë

Numri i nxënësve që përsërisin vitin në shkollat e Cyrihut po vjen duke u zvogëluar. Por, po e përsërisin më shumë çuna vitin në çerdhe.

Policitë e Zvicrës – me të njëjtën paraqitje

Policët në shumë vende të Zvicrës së shpejti do të jenë njëlloj të veshur. Të njëjtën uniformë do të marrë edhe policia e hekurudhave.

Si e përfytyrojnë pleqërinë të rinjtë, e si e përshkruajnë atë të moshuarit?

Të rinjtë ëndërrojnë për një shtëpi private, të moshuarit për kualifikime të mëtutjeshme. Dallimet mes përfytyrimit dhe realitetit të jetës në pleqëri. Një studim shkencor.

Vështirësia për të qeverisur

1 Ministrat pandërprerë e njoftojnë popullin Sa e vështirë qenkësh qeverisja. Pa ministra Fara do të rritej në tokë dhe jo përpjetë. Asnjë copë qymyri s’do të dilte...

Vargje malli

I vetëm jam sonte Si udha ime n’kët natë Që zog as njeri s’ba’. I qetë jam sonte Si janë këto maje Që n’ t’ parin gjum kanë ra. E...

Kush e vajton Kosovën sonte…

...e vajtojnë Azem Shkreli, Ibrahim Rugova, Mirko Gashi, Ali Podrimja, Gazmend Zajmi, Fehmi Agani dhe shumë të tjerë.

Triumfet sportive fshehin gjendjen e mjerueshme të futbollit në Ballkan

Skuadrat e Ballkanit duken të vendosura të prezantohen mirë në Euro 2016, por shumë tifozë ende po largohen nga një sport që e shohin si të zhytur në politikë dhe korrupsion.

«Kush manipulon, ka më shumë sukses në punë»!

Cila sjellje bie më shumë avantazhe në punë? Një përgjigje në këtë pyetje e japin studiuesit në Bernë.

FC Kosova vs FC Gossau

Ndeshja e redhës e FC-Kosovës do të zhvillohet kundër FC Gossau - të shtunën, me 24 tetor 2015, ora 18.00. Vendi i ndeshjes: Buchlern, Friedhofstrasse...

Promovim libri në Qendrën Kulturore të Kosovës

Më 25 tetor në orën 14:00, Qendra Kulturore në Zvicër në bashkëpunim me SHKSHZ do të bëjë promovimin e librit «Shtatë vëllëzër, shtatë motra...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.