Arrestohet në flagrancë një hajdut në Fushë Kosovë

Dje në Fushë Kosovë është arrestuar një i dyshuar, shtetas i Shqipërisë pasi ka hyrë në një shtëpi dhe kishte tentuar të vidhte.
I dyshuari gjatë ikjes kishte sulmuar fizikisht viktimës të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore, transmeton Koha.net.

Me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.