Zhduket një aeroplan në Indonezi

Linja ajrore indoneziane, Aviastar ka humbur kontaktin me një avion pasagjerësh të vogël, i cii udhëtonte ndërmjet Masamba dhe Makassae në ishullin Sulawesi.
Siç raporton Mirror, dhjetë persona ishin në bordin e aeroplanit, Twin Otter, ka njoftuar Wisnu Darjano, zyrtar për siguri i agjencisë së fluturimit indonezian, transmeton Koha.net.

Avioni është zhdukur vetëm disa qindra milje në veri të zonës së kërkimit për MH370.