Veseli thërret kryetarët e grupeve parlamentare

Pas shpërthimit të gazit lotsjellës dhe pas braktisjes së sallë nga deputetët, kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka ftuar për një takim kryetarët e grupeve parlamentare, raporton Koha.net.
Opozita nuk i është përgjigjur ftesës, ndërsa deputetja e PDK-së Xhevahire Izmaku ka thënë se mbledhja e Kuvendit megjithatë do të vazhdojë.