Të paktën 27 të vrarë në një dasmë në Jemen

Së paku 27 persona janë vrarë nga një sulm ajror në një dasmë në Jeme, raporton Reuters.
Shumica prej tyre gra dhe fëmijë janë vrarë në jugperëndim të Jemenit, ka konfirmuar për Reuters një zyrtar lokal dhe banorët e fshatit Wahijah, pranë portit të Detit të Kuq të Al-Mokha, transmeton Koha.net.

Nga ky sulm kanë vdekur 12 gra, 8 fëmijë dhe 7 meshkuj.