Sulmon zyrtari policor në Zubin Potok

Një i dyshuar i nacionalitetit serb ishte ndaluar nga policia derisa po transportonte dru për të cilat nuk kishte leje përktëse.
Sipas raportit policor, ai është ndaluar dhe më pas kishte ofenduar zyrtarin policor duke tentuar të sulmoj.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, kurse automjeti dhe drunjtë janë konfiskuar dhe dorëzuar tek Agjensia Pyjore e Kosovës.