Shqipëria pëson humbjen e parë
Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me rezultat 1 me 0.

 

Të vetmin gol e realizoi Miguel Veloso në minutën e fundit të takimit. Ai shënoi me kokë pas harkimit të Quaresmas.

Me këtë humbje, kombëtarja shqiptare mbetet në kuadër të 11 pikëve, një më pak se Danimarka dhe katër më pak se Portugalia, që prin në grup.

Takimin e radhës Shqipëria e zhvillon më 8 tetor ndaj Serbisë dhe nëse Danimarka pëson nga Portugalia dhe kuqezinjtë mposhtin serbët, do të sigurohet kualifikimi edhe matematikisht.

Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me rezultat 1 me 0.

 

Të vetmin gol e realizoi Miguel Veloso në minutën e fundit të takimit. Ai shënoi me kokë pas harkimit të Quaresmas.

Me këtë humbje, kombëtarja shqiptare mbetet në kuadër të 11 pikëve, një më pak se Danimarka dhe katër më pak se Portugalia, që prin në grup.

Takimin e radhës Shqipëria e zhvillon më 8 tetor ndaj Serbisë dhe nëse Danimarka pëson nga Portugalia dhe kuqezinjtë mposhtin serbët, do të sigurohet kualifikimi edhe matematikisht.