Freitag, 20. Oktober 2017

Reportazh

Pjesëtarët e «Grupit të Kumanovës» po mbahen në izolim në Prilep dhe Manastir

Disa nga të arrestuarit në «Grupin e Kumanovës» janë transferuar nga Shkupi në Prilep dhe Manastir, ku po mbahen të izoluar. Një pjesë e...

«Rezistenca për identitetin dhe të drejtat e pakicës elzase»

Kështu i quan «Basler Zeitung» përpjekjet e disa organizatave në Elzas të Francës për ruajtjen e gjuhës, kulturës dhe ambiciet autonomiste të elzasëve kohëve...

«The European»: Festë në bunkerë

Shqipëria nuk ofron vetëm plazhe të bukura. Vendi sot është i sigurtë, origjinal dhe plot variacione. Një guidë turistike – politike dhe kulturore –...

Merkel paralajmëron fundin e EULEX-it

Në prag të vizitës në Shqipëri, Bosnjë dhe Serbi kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se të gjitha vendet e Ballkanit e kanë vendin...

Nëpërmjet «Rrugës së zezë» drejt shpresës

Gazetari dhe fotoreporteri i gazetës amerikane kanë udhëtuar katër ditë me një familje siriane gjatë kalimit të kufijve në rrugën e tyre drejt Austrisë....

Zaev do të gjykohet për rastin «Puç»

Sot në Shkup ka filluar procesi gjyqësor kundër liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, i cili bashkë me katër persona të tjerë akuzohet lidhur me...

Merkel: Vizat hiqen kur të luftohet krimi i organizuar

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk i ka dhënë asnjë shpresë kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa se mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës....

Maqedonia diskriminon ish-komandantët deputetë të BDI-së

Maqedonia diskriminon ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, tani deputetë të Parlamentit të Maqedonisë nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim. Nga Arben ZEQIRI Rasti i fundit...

Beteja e Tetovës për ajër të pastër

«Eco Guerilla» dhe «Nëna dhe fëmija» kundër gjigantit helmues: në Tetovë protestohet edhe në mbrojtje të ambientit Nga Arben ZEQIRI Tetovë Neglizhenca e institucioneve kishte detyruar...

Maqedoni: «Varroset» marrëveshja, kërkohet fajtori

Dy partitë më të mëdha në Maqedoni, me deklaratat e tyre kotradiktore kanë bërë të duket si e varrosur që tani marrëveshja tejet e...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,376FansaPëlqeje
174NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.