Samstag, 19. August 2017

Reportazh

Nëpërmjet «Rrugës së zezë» drejt shpresës

Gazetari dhe fotoreporteri i gazetës amerikane kanë udhëtuar katër ditë me një familje siriane gjatë kalimit të kufijve në rrugën e tyre drejt Austrisë....

Zaev do të gjykohet për rastin «Puç»

Sot në Shkup ka filluar procesi gjyqësor kundër liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, i cili bashkë me katër persona të tjerë akuzohet lidhur me...

Merkel: Vizat hiqen kur të luftohet krimi i organizuar

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk i ka dhënë asnjë shpresë kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa se mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës....

Maqedonia diskriminon ish-komandantët deputetë të BDI-së

Maqedonia diskriminon ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, tani deputetë të Parlamentit të Maqedonisë nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim. Nga Arben ZEQIRI Rasti i fundit...

Beteja e Tetovës për ajër të pastër

«Eco Guerilla» dhe «Nëna dhe fëmija» kundër gjigantit helmues: në Tetovë protestohet edhe në mbrojtje të ambientit Nga Arben ZEQIRI Tetovë Neglizhenca e institucioneve kishte detyruar...

Maqedoni: «Varroset» marrëveshja, kërkohet fajtori

Dy partitë më të mëdha në Maqedoni, me deklaratat e tyre kotradiktore kanë bërë të duket si e varrosur që tani marrëveshja tejet e...

NZZ: Korrupsioni dhe jotransparenca e dobëson zhvillimin ekonomik në Maqedoni

Kush i konsulton statistikat fiton një fotografi pozitive për ekonominë e Maqedonisë. Por numrat nuk shkojnë me disponimin që mbretëron në vend. Paradoksi shpjegohet...

Kriza në Maqedoni rëndohet në çastet e fundit

Nikolla Gruevski refuzon të japë dorëheqje nga posti i tij. Kjo deklaratë, dy proceset gjyqësore ndaj liderit të opozitës dhe strategjia reformuese e vetë...

Valdet Gashi rrëfen nga IS-i

Ish kampioni botëror në tai-boks, Valdet Gashi e tregon për «20 Minuten» përditshmërinë e tij «nën Sheriat». Një rrëfim nën thjerzën e ekspertëve. Vazhdon raportimi...

Këndon Elina Duni, këndon Lozana…

Elina Duni mrekullon një publik zviceran në Lozanë. Nga skena me një mozaik me shqiponjë në Pallatin Ripon në Lozanë, ajo e përshëndeti të...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,251FansaPëlqeje
163NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.