Policia e Kosovës arreston në Gjakovë të kërkuarin nga INTERPOL-i

Policia e Kosovës ka realizuar një urdhërarrest ndërkombëtar, duke arrestuar në Gjakovë një person i cili kërkohej nga INTERPOL-i.
I arrestuari është shqiptar dhe shtetas i Maqedonisë. I njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje, raporton Koha.net.