Donnerstag, 26. April 2018

Mendim

Antiamerikanizmi i provincës

«Duaje atdheun si shqiptarët Amerikën!» Kjo shprehje tiranase më është kujtuar shumë këtyre ditëve kur plasi zhurma për antiamerikanët dhe antiamerikanizmin. Në 16 vite...

Fajtor janë shqiptarët!

Fajtor janë shqiptarët! Vendet e punës janë hapur, por ata nuk duan të punojnë. Kështu arsyeton pak a shumë kryeministri shqiptar. Nga fundi i...

8 vjet papërgjegjësi

Këtë javë Kosova shënon tetëvjetorin e pavarësisë. Për dallim prej viteve të kaluara, këtë herë festohet dhe protestohet në të njejtën kohë, të dyja...

Rrugët dhe rrugaçët e Prishtinës

Në lidhje me heqjen e emrave në rrugët Radovan Zogoviq dhe Kosta Novakoviq në kryeqytetin e Kosovës: opinioni ka të drejtë të kërkojë transparencë të plotë për këtë skandal. Në lidhje me heqjen e emrave në rrugët Radovan Zogoviq dhe Kosta Novakoviq në kryeqytetin e Kosovës: opinioni ka të drejtë të kërkojë transparencë të plotë në lidhje me këtë skandal.

Përplasja e dy të këqijave nuk i jep fitore të mirës

Përjashto militantët partiakë dhe armatën e injorantëve, nuk mund të gjesh njeri në Kosovë që i jep të drejtë njërës palë, si në këtë...

Berluskonizimi i medias shqiptare me kukulla silikoni dhe bukuroshë kokëbosh

Televizionet shqiptare e kanë humbur misionin e mbrojtjes së interesit publik, duke krijuar modele të burrit të suksesshëm njerëz që profesion të vetëm e kanë pozimin në Instagram dhe harxhimin e parasë si dhe modelin e gruas e vajzës së susksesshme që synim kryesor në jetë e kanë të gjejnë një «burrë me lekë».

Dushk për gogla në Gërmi

Konferenca «Gërmia Hill» si ilustrim i dështimeve të njëpasnjëshme të Kosovës.

Vrasja e derrit dhe zullumqarët e Kosovës

Këto ditë nëpër rrjetet sociale ka qarkulluar me të madhe një video, ku kryetari i komunës së Kamenicës shihet duke vrarë një derr të...

«Një barbari zvicerane»

Qytetarët e huaj të lindur në Zvicër mund të dëbohen edhe nëse kanë kryer delikte relativisht të lehta. Kështu kërkon Partia Popullore e Zvicrës (SVP), e cila tashmë prej vitesh zhvillon një fushatë të egër kundër të huajve, sidomos shqiptarëve. Në fund të shkurtit votuesit do ta thonë fjalën e tyre në referendum.

«Dilni rrimë!»

Papunësi! Rëndë, shumë rëndë! Nuk ka çka bën njeriu. Ankesa për papunësi është bërë si refren i kasetave të prishura dikur. Duke qenë se...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,668FansaPëlqeje
201NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.