Sonntag, 18. März 2018

Kronikë

MASHT-i e vonon buxhetin për objektin e ri të Shkollës Ekonomike Ferizaj

Ferizaj, 2 shtator- Sipas zyrtarëve të arsimit të Ferizajt, edhe përkundër premtimeve të shumta nga MASHT-i, edhe këtë vit shkollor, nxënësit e shkollës së...

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Gjilan dorëhiqet nga AAK-ja

Gjilan, 2 shtator - I pakënaqur me zhvillimet në Degën e AAK-së, ish-drejtori i Shërbimeve Publike, Sokol Haziri, të martën është dorëhequr nga ky...

Dështon fillimi i mësimit në Gjonaj e Dedaj

Prizren, 2 shtator – Në ditën e fillimit të vitit të ri shkollor, aktivistët nga fshati Gjonaj kanë vlerësuar se qeveria komunale e Prizrenit...

Baladat historike jetojnë paralelisht në dy versione

Prishtinë, 2 shtator - Halil Gashi, një fshatar, i kërkon Beqir Agës, udhëheqësit të provincës, t’ia japë një pjesë toke për ta punuar. Beqir...

Reduktimet e energjisë elektrike çrregullojnë furnizimin me ujë

Prishtinë, 2 shtator- Reduktimet e energjisë elektrike kanë bërë që të destabilizohet edhe furnizimi më ujë në rajonin e Prishtinës.   Ujësjellësi rajonal «Prishtina», nëpërmjet një...

Nxënësit e Halabakut të Podujevës e bojkotojnë mësimin

Halabak/Podujevë, 2 shtator – Nxënësit e fshatit Halabak të Podujevës nuk e kanë filluar mësimin të martën, si shkollat tjera të Kosovës.   Këtë ditë ata...

Ekspres dënim për kërcënim të djalit të kryeministrit dhe ministrit Abrashi

Policia, Prokuroria dhe Gjykata janë treguar super efikas në «mbrojtjen nga kërcënimi» të një ministri dhe djalit të kryeministrit.   Një ekspres hetim është finalizuar me...

Javën e ardhshme vendosen modalitetet për transformimin e FSK-së

Qeveria ka paralajmëruar se kryeministri Isa Mustafa e ka marrë seriozisht çështjen e avancimit të statusit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Për...

Mustafa kërkon suspendimin e zyrtarëve nën hetime, jo edhe të të emëruarve politikë

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, për qeverisjen e të cilit si kryetar komune në Prishtinë lëvizja «Vetëvendosje» kishte ngritur dyshime për...

Bazat e Asociacionit vetëm me dekrete të Qeverisë

Themelet e Asociacionit do të vendosen vetëm me angazhimin e Qeverisë. Ekzekutivi ka zgjedhur që ta dërgojë për interpretim në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,605FansaPëlqeje
188NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.