Sonntag, 18. März 2018

Kronikë

Dy kryeshefat e ujësjellësit «Prishtina» replikojnë me komunikata

Prishtinë, 2 shtator – Ish- kryeshefi ekzekutiv i KUR «Prishtina», Gjelosh Vataj, ka reaguar të mërkurën ndaj deklaratave të u.d të kryeshefit ekzekutiv Selatin...

Veseli: Komunikimi mes serbëve e shqiptarëve është rruga e vetme

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në Mitrovicë, ku po mbahet konferenca «Ndërtimi i raporteve shqiptaro-serbe», se asnjë problem i madh...

KEDS: Modernizohet rrjeti elektrik i Podujevës

KEDS-i thotë se Podujevën e ka shndërruar në kantier punimesh këto ditë.   Janë 13 projekte në implementim e sipër dhe gjashtë të tjera që do...

Policia kërkon aktivistin Valdrin Ahmeti, VV fajëson kryeministrin

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për medie bëri të ditur se sott, rreth orës 11:00, Policia e Kosovës shkoi për ta arrestuar në shtëpinë...

Sejdiu anulon takimin me qytetarë

Komuna e Prishtinës, vetëm pak minuta pasi që kishte lajmëruar se numri dy i këtij institucioni, Dardan Sejdiu, do të shkonte në një takim...

«Vdekja nuk mund të mposhtë njerëz të përmasave të Pajazit Nushit»

Vdekja e akademik Pajazit Nushi u cilësua si një humbje e madhe jo vetëm për familjarët dhe miqtë e tij, por për gjithë shoqërinë...

Bajrami e SBAShK-u pajtohen të vazhdojnë dialogun për paga

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka pritur sot përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).   Në këtë takim...

Institucionet pa përgjigje për arsyet e krisjes së xhamit të çezmës dyshekullore

Nuk është dashur më shumë se një vit e gjysmë që xhami i vendosur mbi çezmën e vjetër 160 vjet në sheshin «Ibrahim Rugova»...

SHBA mbështet zhvillimin ekonomik të Kosovës, thotë Delawie

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie.   Në...

Intensifikohen përgatitjet e institucioneve të Kosovës për zbatim të MSA-së

Qeveria e Republikës së Kosovës në muajin prill të vitit 2015 nxori vendimin për përgatitjen e Programit Kombëtar të Republikës së Kosovës për Adoptimin...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,605FansaPëlqeje
188NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.