Donnerstag, 17. August 2017

Botë

Koncerti i këngëtarit nacionalist kroat në Bosnjë shoqërohet me thirrje fashiste

Rreth 8,000 njerëz brohoritën përshëndetjen fashiste kroate të Luftës së Dytë Botërore «Za dom spremni» në koncertin e Thompson të enjten në mbrëmje të...

ISIS-i kërcënon kryeqytetet e Ballkanit me fushatë terrori

«Jo, i betohemi Allahut, se nuk e kemi harruar Ballkanin», paralajmëroi versioni boshnjak i revistës së ISIS-it, Rumiyah, teksa organizata terroriste kërcënoi rishtas rajonin. Në...

Policia kroate ndaloi rrahjen e refugjatëve pas denoncimeve

Dy OJQ i thanë BIRN-it se policia kroate reagoi për raportet për dhunë ndaj refugjatëve në kufi, vetëm pasi akuzat për rrahje dhe fotografitë...

Presidenti moldav vihet në lojë pas shakasë së Putinit

Presidenti pro-rus i Moldavisë, Igor Dodon, është bërë objekt talljeje nga politikanët kundërshtarë dhe nga mediat në Kishinau, pasi presidenti rus Vladimir Putin foli...

Presidenti i Rumanisë bëhet i pari lider në Ballkan që viziton Trumpin

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, pritet të takohet më 9 qershor me presidentin Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë për një vizitë zyrtare mes...

Ministri kroat i akuzuar për plagjiaturë propozon ligj që lehtëson penalitetet

Propozimi i një ligji të ri në fushën shkencore dhe në arsimin e lartë në Kroaci, i cili u lejon personave që kanë bërë...

Rusia kritikon vendimin e Hagës për të mos liruar Mlladiqin

Ministria e jashtme e Rusisë kritikoi vendimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë, ICTY, për të hedhur poshtë kërkesën për lirimin e përkohshëm të...

Bastet favorizojnë Daçiqin si kryeministrin e ri serb

Bastexhinjtë në Serbi e vlerësojnë Ivica Daçiqin, partnerin e koalicionit qeverisës, si njeriun me më shumë gjasa të zëvendësojë kryeministrin aktual dhe së shpejti...

Rumania feston zbulimin më të madh të gazit në dekada

Politikanë dhe krerë të kompanisë së gazit morën pjesë në prezantimin zyrtar të depozitës më të madhe të gazit të zbuluar në vend në tre dekada - ndërsa Rumania përpiqet të bëhet qendër rajonale e energjisë.

Shtegu i trafikut të armëve; udhëtimi i një mitralozi nga Serbia në Siri

Mbathur me atlete, xhinse të dala boje dhe një triko të dekoruar me fjalën «Life» (jeta), 23 vjeçari Salam (nuk është emri i tij...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,251FansaPëlqeje
163NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.