Thursday, 20. September 2018

Botë

I përzgjedhuri i Obamas

Tri ditë pas arritjes së marrëveshjes së vështirë për programin bërthamor të Iranit, anëtarët e stafit të Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Austria pret më shumë se 10 mijë refugjatë

Ministria e Punëve të brendshme e Austrisë pret ardhjen e më shumë se 10 mijë refugjatëve të cilët nga Hungaria do të shkojnë në...

30 ushtarë amerikanë lëndohen gjatë luftës me jastëkë

Në Akademinë ushtarake amerikane “West Point” , gjatë ,luftës vjetor me jastëkë, janë lënduar 30 ushtarë amerikanë, shkruan gazeta amerikane "New York Times”. Sipas gazetës,...

Austriakët me vetura private duan t’i marrin refugjatët nga Hungaria

Më shumë se 2000 veta i janë bashkuar iniciativës që të formohet konvoji i veturave private që do të shkonte për t’i marrë migrantët...

Orban: Për shkak të migrantëve do të mbetemi minoritet në Evropë

Vala e migrantëve është e pafund dhe nëse BE nuk mbron kufijtë e vet, do të mund të vijnë dhjetëra miliona migrantë, ka deklaruar...

Kronologjia e tmerrit: një ditë në Europë

Shënime pas vdekjes së çunit nga Siria   Nga Enver ROBELLI Të enjten në orën 00:10:09 agjencia e lajmeve Reuters njoftoi se ministri i jashtëm i Luksemburgut...

Orban: Nuk dëshirojmë shumë myslimanë në Hungari

Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë,ka thënë se vendi i tij është kundër pranimit të refugjatëve që me shumicë janë myslimanë.   «Nuk duam të kemi numër...

Pse refugjatët nuk po shkojnë në vendet e Gjirit Persik

Pas valës së madhe të refugjatëve nga Siria në Evropë, është shtruar pyetja pse ata strehimin nga lufta nuk e kërkojnë te vendet e...

Rrëfehet personi që gjeti refugjatin e vogël sirian

Një banakier turk ka rrëfyer se si ka nxjerrë nga uji trupin e refugjatit tre vjeçar nga Siria, Aylan Kurdi. Fotografia që tregon xhandarmërinë turke...

Turqia i trajton të ndara nga Serbia Sanxhakun dhe Vojvodinën

Në sajtin e Ministrisë Punëve të Jashtme të Turqisë, nën kompetencat e Ambasadës së këtij vendi në Beograd, pos Serbisë, gjenden edhe Sanxhaku e...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.