Sonntag, 18. März 2018

Botë

«A Bigger Splash» në Venecie hap debatin edhe për krizën e refugjatëve

«A Bigger Splash» i regjisorit italian, Luca Guadagnino, rirealizim i filmit francez të vitit 1969 «La Piscine» (Pishina) për një trekëndësh vicioz dashurie, e...

Nikoliq: Duke luajtur me Rusinë,Perëndimi po luan me paqen në botë

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq mendon se Perëndimi është më mirë të bashkëpunojë me Rusinë, sepse duke luajtur me vlerat dhe krenarinë e saj,...

Jolie: Përdhunimi, arma kryesore e ISIS-it

Aktorja e famshme Angelina Jolie është paraqitur para Dhomës së Lordëve në Britani të Madhe për të bërë thirrje për «një reagim të fuqishëm»...

Kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet për korrupsion

Sorin Opresku, kryebashkiaku i kryeqytetit të Rumanisë, u arrestua nën akuzën e marrjes së 25,000 eurove ryshfet.   Prokurorët rumunë anti-korrupsion të dielën në mëngjes arrestuan...

Serbia merr lëvdata për përparimin në dialogun me Kosovën

Bruksel, 8 shtator – Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbi, Dejvid Mekalister, siç transmetojnë mediet e Beogradit, i ka ftuar institucionet evropiane që të...

Në Alpet e Austrisë 20 centimetra borë

Në Alpet e Austrisë ka rënë bora e parë edhe pse asgjë nuk është e jashtëzakonshme rënia e borës në këtë kohë në këtë...

Pilotët e «Lufthansa» nisin grevën, ndërpriten qindra fluturime

Pilotët e kompanisë ajrore gjermane, «Lufthansa» kanë filluar grevën, e cila do të zgjasë deri të mërkurën në mesnatë, shkruajnë mediat gjermane, duke përmendur...

Ban fajëson ndërkombëtarët për krizën e refugjatëve sirianë

Sipas sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon tha se këtë valë refugjatësh e ka krijuar kryesisht dështimi i liderëve ndërkombëtarë në konfliktin në...

Kroacia përgatitet për një rritje të refugjatëve

Megjithëse Kroacia nuk është në itinerarin e zakonshëm të refugjatëve në Ballkan, autoritetet janë gati për një shtim në numër dhe për mbërritjen e...

Rrufeja vret në Indi 22 veta

Së paku 22 persona kanë vdekur si pasojë e goditjes së rrufesë në shtetin federal të Indisë, Andra Pradesh, transmeton Koha.net raportimet e agjencive...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,605FansaPëlqeje
188NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.