Sonntag, 19. November 2017

Botë

Nikoliq mbështet marrëveshjet e Brukselit 

Politikën e jashtme dhe të brendshme të shtetit e udhëheq Qeveria e Serbisë, të cilën presidenti i Serbisë Tomisllav Nikoliqi e mbështet.   Kështu thuhet në...

Tajfunit ‘Etau’ godet Japoninë

Dhjetëra-mijëra njerëz u desh të largoheshin nga shtëpitë e tyre në gjithë Japoninë, si pasojë e motit të keq të përcjellë me stuhi shiu...

ISIS mban peng një norvegjez e një kinez

Organizata terroriste, Shteti Islamik, pohon se ka marrë peng një norvegjez dhe një kinez, derisa po kërkon dorëzani për lirimin e tyre.   Grupi ekstremist ka...

Wikileaks akuzon SHBA-në për Sirinë

Themeluesi i ueb-faqes Wikileaks, Julian Assange, në librin e tij të ri Dosjet e Wikileaks, pohon se SHBA-ja kishte për qëllim rrëzimin e qeverisë...

Zjarrvënësit në ambasadën e SHBA Serbia i dënon me kusht

Gjykata e Lartë në Beograd i ka dënuar me burgim me kusht 9 persona të akuzuar për djegien e Ambasadës amerikane më në vitin...

«A Bigger Splash» në Venecie hap debatin edhe për krizën e refugjatëve

«A Bigger Splash» i regjisorit italian, Luca Guadagnino, rirealizim i filmit francez të vitit 1969 «La Piscine» (Pishina) për një trekëndësh vicioz dashurie, e...

Nikoliq: Duke luajtur me Rusinë,Perëndimi po luan me paqen në botë

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq mendon se Perëndimi është më mirë të bashkëpunojë me Rusinë, sepse duke luajtur me vlerat dhe krenarinë e saj,...

Jolie: Përdhunimi, arma kryesore e ISIS-it

Aktorja e famshme Angelina Jolie është paraqitur para Dhomës së Lordëve në Britani të Madhe për të bërë thirrje për «një reagim të fuqishëm»...

Kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet për korrupsion

Sorin Opresku, kryebashkiaku i kryeqytetit të Rumanisë, u arrestua nën akuzën e marrjes së 25,000 eurove ryshfet.   Prokurorët rumunë anti-korrupsion të dielën në mëngjes arrestuan...

Serbia merr lëvdata për përparimin në dialogun me Kosovën

Bruksel, 8 shtator – Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbi, Dejvid Mekalister, siç transmetojnë mediet e Beogradit, i ka ftuar institucionet evropiane që të...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,407FansaPëlqeje
180NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.