Sonntag, 19. November 2017

Botë

Del në dritë koka e fshehur e Leninit

Shtatoret e Vladimir Leninit me dekada të tëra i kanë ruajtur fshatrat e vogla të Ukrainës. Në dy vitet e fundit aktivistët kaluan net...

Refugjatëve u hedhet ushqimi si kafshëve

Video – xhirimi shqetësuese që ka vërshuar rrjetet sociale tregojnë se ç’trajtim kanë refugjatët në kampin kryesor në Hungari në kufi me Serbinë.   Videoja ka...

Kineasti shqiptar pranon çmimin «Regjisor i vitit» në Norvegji

Regjisori i cili ka shfrytëzuar filmin për t’ia rrëfyer botës historinë shqiptare, në një ceremoni në Universitetin e Norvegjisë, ka pranuar çmimin që i...

SHBA-ja shpenzoi 4 miliardë dollarë për luftë, «Shteti Islamik» vazhdon të forcohet

SHBA-ja dhe aleatët e saj kanë ndërmarrë 6.700 sulme ajrore, të cilat kanë kushtuar afërsisht katër miliardë dollarë në një periudhë njëvjeçare, që kur...

Merkel: Refugjatë të Ballkanit, duhet të ktheheni në shtëpi   

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se në Gjermani po arrijnë shumë njerëz nga vende të «sigurta» ballkanike dhe ka shtuar se ata duhet...

Mаqedonia mund të ndërtojë mur në kufi me Greqinë

Мinistri maqedonas i Punëve të Brendshme Nikola Poposki ka deklaruar se Maqedonia po shqyrton mundësinë e ndërtimit të murit në kufi me Greqinë, të...

Arabia premton ndërtimin e 200 xhamive në Gjermani për refugjatët  

Arabia Saudite, shtet i cili nuk lejon ndërtimin e kishave, por financon ndërtimin e xhamive në vendet laike, nuk do të pranojë refugjatë sirianë,...

Fotoja e përqafimit të fëmijës sirian nga polici shqiptar bën xhiron e botës  

Polici, fotografia e të cilit me fëmijën sirian në përqafim prindor ka nxitur valë emocionesh në rrjetet sociale, quhet Rexhep Arifi, transmeton Koha.net raportimet...

Seriali gjerman hap sezonin me rrëfimin për mafiozët shqiptarë

Episodi i parë i sezonit vjeshtor të një prej serialeve më të shikuara në Gjermani, e shpie Semir Gerkhanin (Erdogan Atalay) dhe Alex Brandtin...

KE: Shtetet e Ballkanit të marrin më shumë refugjatë

Shefi i Komisionit Europian ka prezantuar një plan të ri për kuotat kombëtare të refugjatëve, duke propozuar që shtetet e Ballkanit Perëndimor të futen...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,407FansaPëlqeje
180NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.