Samstag, 19. August 2017

Botë

Në vend të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Vuçiq do rikonstruojë qeverinë   

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi, për të cilat flitej në kohë të fundit, siç raportojnë mediet e Beogradit, duket se nuk do të ndodhin.   «Zgjedhjet...

Pentagon: Rusia ndërton bazë ushtarake në Siri

Hapat e mëhershëm të Rusisë afër portit sirian Latakia tregojnë se Moska planifikon ndërtimin e bazës ajrore ushtarake në atë lokacion, ka kumtuar Pentagoni,...

SHBA-të përkrahin anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të përkrahin anëtarësimin e Malit të Zi në NATO, nëse ish-republika jugosllave vazhdon të ndjek rrugën e reformave...

«Charlie Hebdo» tallet me Aylanin

Tetë muaj pas sulmit terrorist, që mori jetën e 12 personave duke përfshirë disa karikaturistë, revista satirike franceze «Charlie Hebdo» në numrin e saj...

Venezuela bën histori me triumfin e «From Afar» në Festivalin e Venecias

Juria e kryesuar nga Alfonso Cuaron, në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Venecie, të shtunën mbrëma, ka ndarë çmime për disa...

Ndërron jetë terzia i Obamas, Bushit dhe të tjerëve

Një histori e jashtëzakonshme emigracioni. Georges de Paris kishte ardhur në vitin 1960 si fukara nga Franca në Amerikë. Më vonë ai u bë...

Gjermania, me kontroll të kufijve

Gjermania ka vendosur sërish kontrollin e përkohshëm në kufirin e saj me Austrinë, raporton TV ARTA .   Kjo është mënyra e Berlinit për t’u ballafaquar...

Ushtria egjiptiane vrau gabimisht 12 turistë

Gjatë një aksioni antiterrorist, në perëndim të vendit, forcat egjiptiane të sigurisë kanë hapur zjarr madje gabimisht ndaj disa veturave ku ndodheshin turistë.   Ushtria egjiptianë...

Ministrat e BE-së mblidhen për refugjatë  

Ministrat e Brendshëm të BE-së dhe ata të Drejtësisë së 28 shteteve anëtare do ta kenë një takim të jashtëzakonshëm të Bruksel, ku do...

Gjermania s’mund t’i bëjë ballë valës së refugjatëve

Gjermania të dielën ka rikthyer kontrollet kufitare, pasi që ky shtet, më i madhi në Evropë, e ka pranuar se nuk po mund t’i...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,251FansaPëlqeje
163NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.