Sonntag, 30. April 2017

Botë

Kroacia përgatitet për një rritje të refugjatëve

Megjithëse Kroacia nuk është në itinerarin e zakonshëm të refugjatëve në Ballkan, autoritetet janë gati për një shtim në numër dhe për mbërritjen e...

Rrufeja vret në Indi 22 veta

Së paku 22 persona kanë vdekur si pasojë e goditjes së rrufesë në shtetin federal të Indisë, Andra Pradesh, transmeton Koha.net raportimet e agjencive...

Ende s’dihet fati i 43 studentëve meksikanë

Fati i 43 studentëve, të cilët në shtator të vitit të shkuar, me kërkesë të autoriteteve lokale i kishin rrëmbyer policët e korruptuar dhe...

Në Angli gjendet një monument më i madh se «Stonehenge» [foto/video]

Afër Stonehenge, arkeologët britanikë kanë gjetur një monument prehistorik tjetër që është më i madh se monumenti i famshëm aktual i «Stonehenge».   Sipas arkeologëve, rreth...

Arrijnë në Munih 15 mijë refugjatë

Gjatë fundjavës në Gjermani, sipas të dhënave të fundit, kanë arritur mbi 15 mijë refugjatë nga Hungaria nëpërmes Austrisë.   Numri më i madh u vendos...

Kënga antinaziste rikthehet në top-lista si përkrahje për refugjatët

Gjermani, 7 shtator - Më shumë se 20 vjet më parë disa gjermanë u mblodhën për të kundërshtuar ardhjen e refugjatëve, që në rend...

Papa bën thirrje për strehim refugjatësh nga komuniteti fetar në Evropë

Papa Françesk i ka bërë thirrje të dielën çdo famullie dhe çdo komuniteti fetar që të marrin nga një familje migrantësh si gjest solidariteti,...

Zhduket aeroplani me 7 persona në bord

Një aeroplan për evakuime mjekësore, me shtatë persona në bord, përfshi një pacient francez, është zhdukur në perëndim të Senegalit të shtunën gjatë një...

Qyteti i emigrantëve

Një qytet i përfshirë prej mijëra emigrantësh, të lodhur dhe të përvuajtur, po vazhdon të zgjerohet në dalje të Budapestit, në labirintin e tuneleve...

Kina me trupë ushtarake të majmunëve

Qeveria kineze shfaq shqetësime të pafundme për taksiratet që mund ta njollosin ngulmin e saj për të pasur një paradë të përsosur ushtarake. Dhe duke...

Artikuj të zgjedhur

7,044FansaPëlqeje
152NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.