Montag, 23. Oktober 2017

Botë

Në Gjermani vjen refugjati më i moshuar: një 110-vjeçar nga Afganistani

Aktualisht në Gjermani për çdo ditë po mbërrijnë deri në 10 mijë refugjatë. Qeveria ka vendosur të ashpërsojë masat kundër refugjatëve nga vendet e Ballkanit.

Vendimi për zgjedhjet në Serbi deri më 15 tetor?

Por, sipas këtyre burimeve, mund të ndodhë që zgjedhjet parlamentare në Serbi të mbahen bashkë me zgjedhjet krahinore dhe lokale në pranverë të vitit...

NASA publikon zbulimin e madh – në Mars ka ujë të rrjedhshëm

Fotografitë e shkrepura nga orbita e Marsit shfaq shkëmbinj, mure të thikta të luginave dhe kratereve, të mbuluara me rrjedha verore uji, raporton Koha.net. Shkencëtarët...

Të paktën 27 të vrarë në një dasmë në Jemen

Shumica prej tyre gra dhe fëmijë janë vrarë në jugperëndim të Jemenit, ka konfirmuar për Reuters një zyrtar lokal dhe banorët e fshatit Wahijah,...

Separatistët katalonas fitojnë ulëset, por jo edhe votat

Aleanca kryesore separatiste dhe partitë më të vogla nacionaliste fituan 72 ulëse në parlament nga 135 në këto zgjedhje. Sidoqoftë, të njëjtat parti megjithatë...

Haxhi prish raportet Arabi Saudite –Iran

Mediat arabe shkruanin se gjithë incidentin e kanë shkaktuar rreth 300 pelegrinë iranianë të cilët shkelen rregullat dhe ecën në drejtimin e kundërt, derisa...

Lideri laburist anglez: Sulmet e 11 shtatorit, manipulime të Perëndimit

Sipas tij, ky ka qenë manipulim në mënyrë që të mund të fillohet lufta në Afganistan. Corbin këtë e ka thënë në një seri artikujsh...

Nobelisti dhe i mbijetuari i Auswitchit: «Myslimanët po vërshojnë, pushtojnë dhe shkatërrojnë Evropën»

Myslimanët po vërshojnë, pushtojnë dhe shkatërrojnë Evropën. Shkrimtari hebraik hungarez dhe i mbijetuari i Holokaustit, Imre Kertész, i cili ka fituar Nobelin për letërsi më...

Ukraina ndalon fluturimet e Rusisë

Siç raporton BBC, masa do të hyjë në fuqi më 25 tetor dhe do të përfshijë kompanitë e mëdha ruse Aeroflot dhe Transaero, transmeton...

«Kroacia ka bërë agresion ekonomik kundër Serbisë»

Ai ka rekomanduar që Beogradi nga përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) Federika Mogerini pret që edhe më zëshëm të thotë se kufijtë...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,378FansaPëlqeje
174NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.