Donnerstag, 26. April 2018

Botë

Toka e gjigantëve

Në fund të një dite të zënë, kuratorët ishin tmerruar kur kishin marrë vesh se një prej veprave më të shtrenjta - një objekt...

23 vjetori i martesës së çiftit Obama

Ata të dy janë martuar në tetorin e vitit 1992, në kishën Trinity United të Çikagos. Kurse një moment krejt interesant është se në përvjetorin...

Vërshime në Rivierën Franceze, se paku 13 të vdekur

Presidenti francez, Francois Hollande tha në deklaratën e tij se viktimat janë gjetur në qytetet Cannes, Biot, Golfe-Juan dhe Mandelieu-ala-Napoule në jug, jo shumë...

73 të vdekur dhe qindra të pagjetur nga rrëshqitja e dheut në Guatemala [video]

Ministri i Mbrojtjes së Guatemalas, Williams Mansilla mundohej tu jepte shpresë banorëve që kanë të humbur familjarët. «Gjëja e fundit që duhet ta humbni është...

Dhjetë arsye pse librat e shtypur janë më të mirë se ato elektronike

Huffingtonpost ka dhënë 10-të arsyet se përse librat e shtypura janë më të mira se ato elektronike, transmeton Koha.net. Këto janë 10-të arsyet se përse...

Nga sulmet ruse në Siri, së paku 39 civilë të vrarë e 14 luftëtarë

Më tej thuhet gjithashtu se në këto sulme janë vrarë edhe 14 luftëtarë – 12 nga të cilët pjesë e Shtetit Islamik përreth qytetit...

ISIS-i i pret dorën 14-vjeçarit që refuzoi t’u bashkohej

Adoleshenti, i njohur vetëm me emrin Omar, po luftonte përkrah forcave të opozitës së presidentit sirian Bashar al-Assad kur ishte zënë rob nga Shteti...

Rusët shkatërrojnë qendrën e ISIS-it në Raqqa [video]

Operacioni është nisë nga baza ajrore Khmeimim, prej nga Forcat Ajrore të Rusisë po vazhdojnë sulmet në pikat kryesore të Shtetit Islamik. «Gjatë 24 orëve,...

Vritet në indi myslimani që dyshohet se ka therur një lopë

Ndonëse shumë pjesëtarë të komunitetit shumicë hindu në Indi e shohin lopën si të shenjtë, mishi i lopës hahet gjithandej nga hindut në disa...

Në Gjermani vjen refugjati më i moshuar: një 110-vjeçar nga Afganistani

Aktualisht në Gjermani për çdo ditë po mbërrijnë deri në 10 mijë refugjatë. Qeveria ka vendosur të ashpërsojë masat kundër refugjatëve nga vendet e Ballkanit.
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,668FansaPëlqeje
201NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.