Samstag, 19. August 2017

Botë

Kisha Ortodokse në Rumani përfshihet nga skandalet seksuale

Kisha Ortodokse e Rumanisë përballet me një krizë besimi, pasi këshilli i saj kreu një takim dy-ditor të enjten dhe të premten për të...

Liderët e Ballkanit japin ngushëllimet e tyre pas sulmit në Barcelonë

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq u shpreh se më shumë bashkëpunim ndërkombëtar është i nevojshëm për të parandaluar sulmet terroriste pasi të paktën 14 vetë...

Lideri nacionalist i trazirave në Charlottesville frymëzohet nga fashizmi rumun

Një organizator i tubimit të nacionalistëve të bardhë të të shtunës, «Të bashkojmë të djathtën» në Charlottesville ka dalë në titujt kryesorë të lajmeve...

Kompania ‘Firestone’ dhe Zoti i Luftës

Vrasësit u nisën nga plantacioni nën një hënë të kuqërremtë një mbrëmje në tetor të vitit 1992. Ata vërshonin nga fshatra të mbuluar me...

Presidenti turk Erdogan do të vizitojë Serbinë

Gazeta serbe Vecernje novosti raportoi se Erdogani do të bëjë një vizitë zyrtare në shtator, me tema rajonale politike, energjitike dhe ekonomike në axhendën e tij,...

Bumi i turistëve në Kroaci përballet me mungesë punëtorësh

Pavarësisht një sezoni të suksesshëm, sektori i turizmit në Kroaci ka një mungesë prej të paktën 2,700 punëtorësh, shprehen sindikatat, duke fajësuar hendekun e...

Tom Hardy personazh në filmin mbi luftën në Bosnjë

Revista “Variety” raportoi se aktori anglez Tom Hardy do të realizojë dhe do të jetë protagonist në filmin “My war gone by, I miss it so”,...

Ukraina kërcënon Kusturicën për vizitën e tij në Krime

Ambasada ukrainase në Beograd i dërgoi një letër të hapur Kusturicës të martën, duke paralajmëruar se kushdo që shkel Ligjin e vendit për Territoret...

Gjykata Europiane e Drejtësisë: Kroacia shkeli rregullat e BE-së për refugjatët

Gjykata Europiane e Drejtësisë njoftoi të mërkurën vendimin e saj në dy raste që kanë lidhje me Slloveninë dhe Austrinë, të cilat pretendojnë se...

Mali i Zi vazhdon t’i shesë armë Arabisë Saudite

Një raport i ri i OKB-së tregon se Arabia Saudite ka mbetur një nga blerësit më të rëndësishëm të armëve të kohës së ish-Jugosllavisë...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,251FansaPëlqeje
163NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.