Samstag, 23. September 2017

Arbëri

Bizneset shqiptare mirëpresin tregun e përbashkët ballkanik

Komuniteti i biznesit në Shqipëri është duke pritur nismën e mbështetur nga Bashkimi Europian për të formuar një treg të përbashkët në Ballkanin Perëndimor,...

Gjykata kroate përsëri lejon ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi

Morina, i njohur si «pilot» i dronit në ndeshjen e futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë, po mbahet ende në paraburgim në Dubrovnik.

«Bashkëpunimi ekonomik mes Serbisë dhe Shqipërisë po rritet»

Shefi i Odës Ekonomike të Serbisë, Marko Çadezh, ka deklaruar se në nëntor një delegacion i madh i biznesmenëve serbë do të qëndrojë në Tiranë. Ndërsa kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se prioritet i Serbisë është ndërtimi i autostradës nga Nishi në Durrës.

Turistët serbë: Sërish duam të pushojmë në Durrës dhe Sarandë, shqiptarët janë të përzemërt

Shumë qytetarë të Serbisë sivjet kanë kaluar pushtimet verore në plazhet shqiptare. Atje kanë shkuar me paragjykime, por janë kthyer me mendime të mira dhe me betimin se sërish do të vizitojnë Shqipërinë.

Bosnja dhe Kosova hedhin poshtë pretendimin e ministrit austriak për perçe të paguara

Autoritetet fetare dhe politike në Bosnjë dhe Kosovë hodhën poshtë deklaratën e ministrit të jashtëm austriak Sebastian Kurz se gratë në këto vende paguhen...

BE bën thirrje për qetësi pas incidentit diplomatik mes Serbisë dhe Maqedonisë

Një zëdhënës i Komisionit Europian i tha BIRN-it përmes një deklarate të martën se incidenti diplomatik në Shkup është «një çështje bilaterale mes dy...

SHBA mohon se diplomati amerikan i premtoi Serbisë mosnjohje të Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka mohuar pretendimet e Serbisë në lidhje me një letër të diplomatit Richard Holbrooke ku pretendohet se i shkruante ish-udhëheqësit...

Vdes Bajram Rexhepi

Ish-kryeministri dhe ish-ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi sot ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën ishte duke u trajtuar në...

Historitë e kultivuesve të kanabisit zbusin gjyqtarët e Shkodrës

Kristjan P, student i Inxhinierisë Mekanike u arrestua në qershor 2016 në një parcelë të mbjellë me kanabis në fshatin Rrjoll të Shkodrës, teksa...

Përfitues dhe viktima: Skema e grabitjes dhe e tjetërsimit të 342 ha tokë në...

Një vit pas zbulimit të skemës së grabitjes së 342 hektarëve tokë në zonat turistike të Karaburunit, Zvërnecit dhe Palasës në Vlorë, Prokuroria u...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,337FansaPëlqeje
170NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.