Sonntag, 28. Mai 2017

Arbëri

Partia Demokratike përgatitet për protestën vendimtare mes frikës për dhunë

Duke i premtuar mbështetësve të vet «protestën më të madhe në historinë e vendit» si dhe rrëzimin e qeverisë përmes presionit popullor, Partia Demokratike...

Hahn letër për shqiptarët: «Jam i shqetësuar, opozita nuk deshi zgjedhje»

Me një veprim të paprecedentë, Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin Johannes Hahn i dërgoi më 11 maj një letër të hapur popullit shqiptar duke...

Kryeministri serb Vuçiq rindez debatin për «Shqipërinë e Madhe»

Kryeministri në largim dhe presidenti i ardhshëm i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, reagoi ashpër të martën pasi ish-kreu i misionit të OSBE-së në Kosovë, William...

Kryeministri i Kosovës dërgon në parlament demarkacionin polemik

Pas një bisede telefonike me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, kryeministri i Kosovës Isa Mustafa njoftoi se qeveria e tij do...

Konflikti 17-vjeçar; si u tjetërsua ish-kampi i Sarandës në hotelin luksoz të Balilit

Prej marsit 2017, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetim për pasuritë e familjarëve të Klement Balilit-mes të cilave edhe hotelin luksoz «Santa...

Rama tërheq kandidatin në Kavajë në kërkim të kompromisit

Zhvillimi i zgjedhjeve të parakohshme në Kavajë më 7 maj hyri në paqartësi pasi kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se i ka...

Policia maqedonase arreston të dyshuarit si sulmues të parlamentit

Policia maqedonase deri më tani ka shoqëruar 12 të dyshuar për lidhje me mësymjen në parlament të enjten, ku më shumë se 100 persona,...

Aleanca Mesdhetare e Ligatinave i kërkon Ramës dhe Kokës të mbrojnë Divjakën

Duke e konsideruar projektin për ndërtimin e blloqeve të apartamenteve, të hoteleve dhe të vilave në zonën e Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta, «jashtëzakonisht negative» dhe...

Ministrat serbë zemërohen nga deklarata e Zaev për nacionalizmin

Ministrat e qeverisë serbe kanë kritikuar liderin e opozitës maqedonase, Zoran Zaev i cili tha se lidershipi i Serbisë ishte nacionalist, duke e akuzuar...

Talat Xhaferi ulet në zyrën e Kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë

Deputeti i BDI-së, Talat Xhaferi sot ka marrë çelësat e kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë dhe është ulur në zyrën që deri...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,093FansaPëlqeje
157NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.