Friday, 22. March 2019

Arbëri

KE-së i raportohet për neglizhencën e Kosovës ndaj trashëgimisë kulturore

Prishtinë, 1 shtator – Të gjitha instancat e Qeverisë kanë dështuar ta mbrojnë dhe promovojnë trashëgiminë kulturore. Shteti nuk ka pasur kujdes as për...

Bibaj i Ferizajt kërkon mbështetjen e Komunës për projektet e fshatit

Bibaj/Ferizaj, 1 shtator - Nëpërmjet një letre dërguar kreut të Ferizajt, Muharrem Sfarqa, dhe kryesuesit të Kuvendit, Faruk Guri, banorët e fshatit Bibaj ia...

Në Drenoc përurohen dy projekte në bashkëfinancim me BE-në

Drenoc/Rahovec, 1 shtator - Dy fusha sportive dhe hapësira e gjelbër në oborrin e shkollës fillore «Vëllezërit Frashëri», investim i komunës me BE-në në...

«Moj e bukura More», simbol i rëndësishëm i arbëreshëve

«Moj e bukura More», një prej këngëve më të popullarizuara, konsiderohet simbol i rëndësishëm i arbëreshëve në mbarë trojet shqiptare. Historia që bart kjo...

Planprogrami për mësimin gjithëditor në Prishtinë vihet në diskutim publik

Prishtinë, 1 shtator – Mësimi gjithëditor nuk do të fillojë sot (e martë) në shkollat «Faik Konica», «Afrim Gashi» dhe atë Model, në kryeqytet.   Kjo,...

Dështimi i operatorëve lë qytetarët pa energji

Të licencuarit në sistemin energjetik kanë dështuar në kryerjen e obligimeve të tyre, dhe për pasojë qytetarët gjithandej Kosovës janë përballur me mungesë të...

Vuçiqi nuk konsiderohet njeriu i duhur për t’i pajtuar serbët e shqiptarët

Marrëveshjet e arritura në Bruksel kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, do t’ua shpjegojë vetë serbëve të Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.   Por, paralajmërimit të Vuçiqit për...

Muhaxherit i ndalohet gjykimi i Deçanit nën dyshimet se u ndikua nga Mekaj

Gjykatësja e krimeve të rënda në Pejë, Lumturije Muhaxheri, nuk do të ketë më qasje në procedurën penale ndaj bashkëshortit të Vlora Goranit -...

Paraburgoset i dyshuari për ndërmjetësimin e ryshfetit për prokuroren Badivuku

Isak Smakolli nuk e priti arrestimin nga Policia e Kosovës. Pas plot një jave arrati i dyshuari për ndërmjetësim në rastin e ryshfetit për...

Premtimet e rrejshme të Mustafës e Thaçit për bujqësinë

Milionat e premtuar në fushatën zgjedhore për investime në bujqësi nga të dy partitë që gjenden në pushtet, PDK dhe LDK, nuk do të...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.