Tuesday, 18. September 2018

Arbëri

«Spiunët» e Kosovës bëhen me kartela identifikimi

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë , përmes një njoftimi për media, ka bërë me dije se Drejtori i këtij institucioni, Agron Selimaj, pas konsultimit...

Vetëvendosje rrëzon grilat e vendosura dje nga Qeveria

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje para pak çastesh kanë ndërmarr një aksion përmes së cilit kanë rrëzuar grilat e vendosura ditën e djeshme përreth ndërtesës...

Lajiq: Marrëveshja e telekomunikacionit me Kosovën, në pajtim me statutin e ITU-së

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit në Serbi, Rasim Lajiq, sot ka takuar në Gjenevë sekretarin e përgjithshëm të Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit (ITU)...

Shënohet 100 vjetori i shkollës shqipe në trevat e Deçanit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, mori sot pjesë në mani0festimin për 100-vjetorin e shkollës shqipe në trevën e Deçanit, të organizuar nga...

Gjykata e Apelit konfirmon kthimin në rigjykim të Rastit Muja

Gjykata e Apelit e Kosovës ka konfirmuar përmes një komunikate kthimin në rigjykim të kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja.   Në komunikatën e kësaj gjykate thuhet:...

Kryetar i AKS-së – prefekti që ka marrë më së shumti vota në vitin...

Aleksandar Jablanoviq nuk do të jetë në krye të Asociacionit të Komunave serbe,merr vesh nga burime të Qeverisë së Serbisë portali nga Beogradi “Kurir”.   Në...

U ul apo nuk u ul TVSH-ja?

Dje gjithandej u dha lajmi, për rrethanat e Kosovës shumë i rrallë, për uljen e tatimit të vlerës së shtuar nga 16 për qind...

Në Gjykatën e Apelit filluan punën tetë gjykatës të rinj

Tetë gjyqtarë të rinj, të cilët ditë me parë u dekretuan nga ana e Presidentes së Republikës së Kosovës, znj.Atifete Jahjaga, sot kanë filluar...

Zhurjanët kërkuan funksionalizimin e Pallatit të Kulturës

Prizren, 1 shtator – Përfaqësues të fshatrave përreth Zhurit, në Prizren, kanë bërë të ditur se lokalitetet e tyre përballen me nevoja të ndryshme,...

Gratë e Vitisë duan çerdhe dhe një qendër të shëndetit mendor

Viti, 1 shtator - Grupi i Grave i Komunës së Vitisë në kuadër të diskutimeve publike për buxhetin 2016-2018, kanë kërkuar hartimin e një...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.