Sonntag, 18. März 2018

Arbëri

Stipçeviq, studiuesi më me peshë i ilirologjisë

Prishtinë, 2 shtator – Ndër vite Aleksandar Stipçeviq ka personifikuar studiuesin më të shquar të ilirologjisë. Pos kësaj akademiku arbëresh, i lindur në Arbanas...

Në Gjilan u hap Qendra Edukative e Fëmijëve me Nevoja të Veçanta

Gjilan,2 shtator- Qendra Edukative e Fëmijëve me Nevoja të Veçanta (QEFNV) është hapur të hënën në Gjilan. Drejtoresha e qendrës, Shpresa Sejdiu, ka thënë...

MASHT-i e vonon buxhetin për objektin e ri të Shkollës Ekonomike Ferizaj

Ferizaj, 2 shtator- Sipas zyrtarëve të arsimit të Ferizajt, edhe përkundër premtimeve të shumta nga MASHT-i, edhe këtë vit shkollor, nxënësit e shkollës së...

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Gjilan dorëhiqet nga AAK-ja

Gjilan, 2 shtator - I pakënaqur me zhvillimet në Degën e AAK-së, ish-drejtori i Shërbimeve Publike, Sokol Haziri, të martën është dorëhequr nga ky...

Dështon fillimi i mësimit në Gjonaj e Dedaj

Prizren, 2 shtator – Në ditën e fillimit të vitit të ri shkollor, aktivistët nga fshati Gjonaj kanë vlerësuar se qeveria komunale e Prizrenit...

Baladat historike jetojnë paralelisht në dy versione

Prishtinë, 2 shtator - Halil Gashi, një fshatar, i kërkon Beqir Agës, udhëheqësit të provincës, t’ia japë një pjesë toke për ta punuar. Beqir...

Reduktimet e energjisë elektrike çrregullojnë furnizimin me ujë

Prishtinë, 2 shtator- Reduktimet e energjisë elektrike kanë bërë që të destabilizohet edhe furnizimi më ujë në rajonin e Prishtinës.   Ujësjellësi rajonal «Prishtina», nëpërmjet një...

Nxënësit e Halabakut të Podujevës e bojkotojnë mësimin

Halabak/Podujevë, 2 shtator – Nxënësit e fshatit Halabak të Podujevës nuk e kanë filluar mësimin të martën, si shkollat tjera të Kosovës.   Këtë ditë ata...

Ekspres dënim për kërcënim të djalit të kryeministrit dhe ministrit Abrashi

Policia, Prokuroria dhe Gjykata janë treguar super efikas në «mbrojtjen nga kërcënimi» të një ministri dhe djalit të kryeministrit.   Një ekspres hetim është finalizuar me...

Javën e ardhshme vendosen modalitetet për transformimin e FSK-së

Qeveria ka paralajmëruar se kryeministri Isa Mustafa e ka marrë seriozisht çështjen e avancimit të statusit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Për...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,604FansaPëlqeje
189NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.