Freitag, 22. September 2017

Arbëri

Në Gjykatën e Apelit filluan punën tetë gjykatës të rinj

Tetë gjyqtarë të rinj, të cilët ditë me parë u dekretuan nga ana e Presidentes së Republikës së Kosovës, znj.Atifete Jahjaga, sot kanë filluar...

Zhurjanët kërkuan funksionalizimin e Pallatit të Kulturës

Prizren, 1 shtator – Përfaqësues të fshatrave përreth Zhurit, në Prizren, kanë bërë të ditur se lokalitetet e tyre përballen me nevoja të ndryshme,...

Gratë e Vitisë duan çerdhe dhe një qendër të shëndetit mendor

Viti, 1 shtator - Grupi i Grave i Komunës së Vitisë në kuadër të diskutimeve publike për buxhetin 2016-2018, kanë kërkuar hartimin e një...

OSBE-ja nxit bashkëpunimin e këshillave të fshatrave me Komunën e Gjilanit

Gjilan, 1 shtator – Zyra rajonale e OSBE-së në Gjilan, të hënën ka mbajtur një takim me këshillat e fshatrave në funksion të rritjes...

Idetë për reciprocitet AKS – Luginë e Preshevës Gjuriq i quan qesharake

Idetë e disa politikanëve shqiptarë për, siç thotë Marko Gjuriq, njëfarë reciprocitetit në raport me AKS-në duken qesharake dhe jo serioze, thekson drejtori i...

Kompania «Hidromorava» me reduktime të ashpra në Kamenicë

Kamenicë,1 shtator - Kompania rajonale e ujësjellësit «Hidromorava» në Gjilan është duke aplikuar reduktime të ashpra të ujit në Kamenicë.   Banorët akuzojnë drejtuesit e kompanisë...

Çrregullimet e energjisë çrregullojnë furnizimin me ujë të Prizrenit

Prizren, 1 shtator - Reduktimet e gjata të energjisë elektrike në rajonin e Prizrenit kanë ndikuar në çrregullimin e furnizimit me ujë të pijshëm.   Kompania...

KE-së i raportohet për neglizhencën e Kosovës ndaj trashëgimisë kulturore

Prishtinë, 1 shtator – Të gjitha instancat e Qeverisë kanë dështuar ta mbrojnë dhe promovojnë trashëgiminë kulturore. Shteti nuk ka pasur kujdes as për...

Bibaj i Ferizajt kërkon mbështetjen e Komunës për projektet e fshatit

Bibaj/Ferizaj, 1 shtator - Nëpërmjet një letre dërguar kreut të Ferizajt, Muharrem Sfarqa, dhe kryesuesit të Kuvendit, Faruk Guri, banorët e fshatit Bibaj ia...

Në Drenoc përurohen dy projekte në bashkëfinancim me BE-në

Drenoc/Rahovec, 1 shtator - Dy fusha sportive dhe hapësira e gjelbër në oborrin e shkollës fillore «Vëllezërit Frashëri», investim i komunës me BE-në në...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,337FansaPëlqeje
169NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.