Sonntag, 19. November 2017

Arbëri

Kontejnerët nëntokësorë qëndrojnë kot nëpër trotuare [video]

Ka më shumë se 3 vjet që kontejnerët nëntokësorë ishin vendosur, për t’i larguar ato mbitokësorë, por që atëherë ata qëndrojnë nëpër trotuare vetëm...

Vendet e Ballkanit, të sigurta për kthimin e azilkërkuesve

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian të premten dhe të shtunën do të diskutojnë në takimin e tyre joformal në Luksemburg se si të...

Shteti në shërbim të fajdexhiut

Nezir Kryeziu i ka pasur të gjitha në burg. Madje edhe lirinë, shkruan sot Koha Ditore. I dënuari për vrasje që kishte “shtëpinë private” brenda...

Sejdiu akuzon Stavilecin se po pengon funksionalizimin e “Prishtina Parking”

Shumë trotuare në Prishtinë po ngushtohen, për ta liruar një pjesë për parkingje, raporton 038 i KTV-së.   Përveç tyre, Komuna e Prishtinës ka intervenuar edhe...

Investimet për autostradën Shqipëri – Kosovë – Serbi s’bëhen para 2017-s

Punimet për vazhdimin e autostradës «Ibrahim Rugova», deri në kufi me Serbinë në Merdare nuk pritet të nisin deri më 2017, raporton KTV.   Kjo, për...

Alarmi për helmim të ujit në Mitrovicë ishte i rrejshëm

Qytetarët e Mitrovicës janë tmerruar me ta dëgjuar lajmin se është helmuar uji, raporton KTV.   Nëpër rrjetet sociale, shumë qytetarë kanë bërë thirrje që të...

40 milionë euro kredi për modernizim të linjës hekurudhore

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) është duke siguruar një kredi të lartë prej 39.900.000 euro për të financuar modernizimin e infrastrukturës hekurudhore...

Policia arreston një serb, në Gazivodë kishte naftë jo helm

Policia e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media njofton se dje rreth orës 18:30, në Zubin Potok është ndier një kundërmim në ajër i...

Ademi: Tekstet shkollore në Maqedoni nxisin urrejtje ndëretnike

Ministri i Arsimit dhe i Shkencës i Maqedonisë, Abdylaqim Ademi, që po qëndron në një vizitë zyrtare në Kosovë, ka thënës se tekstet shkollore...

Serbia bën kërkesë për regjistrim të tri kompanive energjetike në Kosovë

Drejtorët e të bijave të kompanive të EPS-së (Eleketro-Ekonomisë së Serbisë) – «Elektro Sever» (Elektro Veriut), dhe «EPS Trgovine» (Tregtisë së Elektro-Ekonomisë së Serbisë)...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,407FansaPëlqeje
180NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.