Sonntag, 18. März 2018

Arbëri

Dhjetëra mërgimtarë tash 8 orë në aeroport për fluturimin që s’po realizohet

Dhjetëra pasagjerë, kanë mbetur për më shumë se 7 orë në Aeroportin e Prishtinës, pasi që kompania «Adria Airways» më të cilën kanë pasur...

Në 24 orë nëntë incidente zjarri, digjen edhe bagëti

Së paku nëntë incidente të zjarrvënies janë shënuar në 24 orët e fundit gjithandej Kosovës. Njëra prej tyre ka qenë fatale për tri bagëti...

Oda e gazetave

Ballina e «Rilindjes» së 3 korrikut të vitit 1990 ishte bërë shkas që rreth tridhjetë mijë gazeta të radhiteshin për dhjetë vjet me radhë...

Policia njofton zyrtarisht për sulmin ndaj oficerit në Radavc

Policia e Kosovës, përmes një njoftimi dërguar mediave pasdite, më në fund ka pranuar zyrtarisht sulmin ndaj një zyrtari të saj policor. «Me datë 05.09.2015...

Të rinjtë e AAK-së s’e ndalin protestën për demarkacionin

Aleanca e të Rinjve të Kosovës (ARK), sot ka zhvilluar një protestë simbolike para ndërtesës së Qeverisë dhe Presidencës për të shprehur mospajtimin e...

Bogoevski: Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi u korruptuan me 5 milionë euro [dokumente]

Një aferë e madhe korruptive e cila u trajtua nga Gjykata e New Yorkut ka prekur rëndë drejtuesit më të lartë të partisë shqiptare...

AAK: Policia e Kosovës duhet të jetë lider në rajon

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në 16 vjetorin e themelimit të Policisë së Kosovës, uron të gjithë pjesëtaret e saj dhe shpreh gatishmërinë...

Mobilizimi i Komunës fik zjarrin në malin e Kulinës

Mali që gjendet në Kulinë të Vranidollit, komuna e Podujevës, mbrëmë është përfshirë nga zjarri. Ndërkaq, komuna e Prishtinës, përmes një njoftimi, ka bërë me...

Plagoset një pjesëtar i policisë së Kosovës në Radavc

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka marrë plagë nga një armë zjarri në orët e mbrëmjes së të shtunës. Burime të Koha.net bëjnë me...

Xhamia e tri djegieve

Së paku tri herë dihet se është djegur xhamia, në historinë e saj gati pesëshekullore. Disa vjet në fillimet e saj do t’i kishte...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,604FansaPëlqeje
189NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.