Mittwoch, 28. Juni 2017

Arbëri

Prej 15 tetorit nis pagesa me 5 euro për kalim kah «Rruga e Kombit»

Më 15 tetor, Ministria e Infrastrukturës së Shqipërisë do të shpallë kompaninë fituese që do të marrë në koncesion «Rrugën e Kombit».   Ministri Edmond Haxhinasto,...

Sot hynë në fuqi Ligji për Faljen e Borxheve deri më 2008

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, u ka bërë apel qytetarëve që të shfrytëzojnë mundësinë e qeverisë për faljen e borxheve deri më 31.12.2008, duke...

Bajrami: Vdekja e Nushit, humbje për arsimin dhe shkencën

Për ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ndarja nga jeta e akademikut Pajazit Nushi është dhembje për familjen dhe për të gjithë...

Bllokohen xhirollogaritë e borxhlinjve të tatimit në pronë

Komuna e Vitisë ka filluar një aksion për mbledhjen e borxheve të tatimit në pronë përmes bllokimit të xhirollogarive të qytetarëve borxhlinj dhe ndalimin...

Projekti i papërfunduar i MASHT-it mban peng 2 shkolla

Objekti i ri i shkollës së mesme të mjekësisë «Luciano Matroni», në Prizren, ende s’është vënë në shërbim, ndonëse ndërtimi i tij kishte nisur...

Vonohet furnizimi me shujta për nxënësit e kryeqytetit

Komuna e Prishtinës është vonuar në sigurimin e shujtave për nxënësit e kryeqytetit, shkruan sot Koha Ditore.   Gjatë vizitës në disa shkolla më 1 qershor,...

Kosova ka rritur importin për katër për qind

Ministria e Financave si sfidë kryesore për ekonominë e Kosovës ka paraqitur strukturën e importit dhe nivelin e ulët të eksportit të mallrave, shkruan...

Mustafa i përgjigjet pyetjes së tij: Pse lindi Asociacion?

Kryeministri Isa Mustafa, që sot në mëngjes i është përgjigjur pyetjes së vet se pse lindi Asociacioni, ka thënë se më me dëshirë do...

Tensione e dhunë në raportin e OSBE-së për Kosovën  

Zhvillimet kryesore gjatë muajve të fundit, që ishin të mbushura me tensione, protesta, gjykime të ish-komandantëve të UÇK-së për krime lufte, kanë zënë vend...

Arsyetohet «drejtësia ekspres» në rastin Mustafa-Abrashi

Zyra e kryeprokurorit të Shtetit dhe kryetari i Gjykatës Themelore të Prishtinës kanë përjashtuar «trajtimin special» të rastit të kërcënimit të djalit të kryeministrit...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,195FansaPëlqeje
159NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.