Donnerstag, 17. August 2017

Arbëri

Tërmet afër Ulqinit

Një tërmet me forcë 3,2 gradë të Richterit ka goditur sot rajonin katër kilometra në juglindje të Ulqinit, njoftojnë medie nga Mali i zi.   Tërmeti...

Në Preshevë 6 mijë refugjatë

Në qytetin Preshevës dhe në rrethinë janë rreth 6.000 refugjatë , ndërsa në qytet janë rreth 4.000 që presin para Qendrës së pranimit, njoftojnë...

Shkolla e djegur në Halabak të Podujevës do të ndërtohet gjatë këtij viti

Minisitri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka vizituar sot fshatin Halabak të komunës së Podujevës për t’ua kumtuar lajmin prindërve, mësimdhënësve dhe...

Jahjaga përkrah reformat në Universitetin e Prishtinës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti Rektorin e Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu nga i cili u njoftua për procesin e reformave...

Trajkoviq: E vërtetë, Thaçi ka kënduar këngën “Kush thotë se Serbia është e vogël…”

Ish – komandanti i UÇK-së e tash shef i diplomacisë së Kosovës Hashim Thaçi ka kënduar këngën «Kush e thotë, kush gënjen se Serbia...

Çmimi «TEUTA» nga Dritëro Agolli tek Ramiz Kelmendi

Çmimi për Vepër Jetësore «TEUTA», i cili vitin e kaluar nga doajeni i letërsisë malazeze Jevrem Bërkoviq u bart tek shkrimtari eminent nga Shqipëria,...

Vetëvendosje thotë se Policia ka arrestuar katër aktivistë të saj

Mbrëmë rreth orës 23:00, Policia e Kosovës arrestoi katër aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosjes tek po shkruanin parulla kundër «Zajednicës», njofton kumtesa e kësaj partie...

Tregu me gjësende të vjetra, për herë të parë në Prishtinë

Prishtinë, 4 shtator- I njohur në botë si «Flea Market», tregu i gjësendeve të vjetra është një lloj pazari që u jep me qira...

Artistët shqiptarë ekspozojnë në Austri

Pas suksesit të ekspozitës «Kosovart» në vitin 2008, në qytetin e Grazit të Austrisë, Komiteti për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Komiteti i ri për Integrim,...

Iniciativa Qytetare e cilëson marketing politik debatin për buxhetin e 2016-s

Iniciativa Qytetare e Zhegrës (IQZH), ka vlerësuar se diskutimet publike, organizuar Komuna e Gjilanit për buxhetin e 2016-s, kanë të bëjnë më shumë me...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,251FansaPëlqeje
163NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.