Sonntag, 18. März 2018

Arbëri

Vetëvendosje hedh ngjyrë mbi veturën e Kryeministrit

Aktivistët e Vetëvendosjes kanë sulmuar veturën e kryeministrit të Republikës së Kosovës Isa Mustafa, raporton TV ARTA.   Derisa po shkonte në zyrën e tij në...

Arkeologët besojnë se kanë gjetur rezidencë perandorake në Dresnik

Prishtinë, 9 shtator - Një objekt me perimetër shumë të madh ka dalë në pah gjatë gërmimeve arkeologjike në Dresnik të Klinës, njofton sot...

«Vetëvendosje» me kallëzim penal ndaj kreut të Novobërdës

«Vetëvendosje», dega në Novobërdë, ka ushtruar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore të Gjilanit ndaj kreut të Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq, për dëmtim të buxhetit komunal...

Madani që po terrorizon Pejën ishte pjesëtar i njësisë “Brisku” në Shqipëri

I shkurtër, i dobët, por shumë i rrezikshëm. Kështu e përshkruan polici Arben Daci, Agim Madanin, me të cilin u ballafaqua personalisht të shtunën...

Aktakuzë kundër drejtuesve të Agjencisë së Akreditimit

Prokuroria Speciale e Kosovës po e akuzon kryetaren e Këshillit Kombëtar të Cilësisë në Agjencinë Kosovare të Akreditimit (AKA), Ferdije Zhushi-Etemi, dhe ish-drejtorin e...

Në udhëkryq marrëveshja për kufirin me Malin e Zi

Nuk e ka statusin e marrëveshjes ndërkombëtare dokumenti që cakton vijën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, e që dhjetë ditë më parë...

I liruari nga Gjykata kërkohet për vrasjen e denoncuesit të tij

Përpjekja për ta shmangur presionin nga detyrimi në tentativë, duke denoncuar rastin në organet shtetërore, nuk ka prodhuar ndonjë rezultat konkret për vëllezërit Morina...

Kundër analfabetizmit, me gjithëpërfshirje dhe shkollim modern

Grupi i fundit që përbëhej nga nxënës të klasave të teta, i emërtuar si «këndi i diskutimit», dukej se i bëri më së shumti...

Islami: Vetëvendosje më e keqe se partitë tjera

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylber Islami, që të hënën konfirmoi largimin nga ky subjekt politik për shkak të «mos-demokracisë së brendshme në Vetëvendosje», si...

Ilazi në Poloni kërkon përshpejtim të procesit të integrimit evropian për Ballkanin

Zëvendësministri i Integrimit Evropian, Ramadan Ilazi po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Polonisë dhe në kuadër të këtij Forumi ai sot ka qenë...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

7,604FansaPëlqeje
189NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.