Kosova barazon me Shqipërinë

Kosova U19 ka barazuar me kombëtaren e Shqipërisë në miqësoren e dytë me rezultat 2 me 2.
Takimi i zhvilluar në Kukës nisi më mirë për Shqipërinë që kaloi në epërsi falë golave të Jurgen Bardhit dhe Rubin Hebaj. Kosova u rikthye shpejt duke barazuar gjithçka në 2 me 2.

Kjo ishte miqësorja e dytë mes Kosovës dhe Shqipërisë në javën e fundit.

Ndeshja e parë ishte zhvilluar në Prizren më 13 tetor, në të cilën Kosova kisthe fituar me rezultat 2 me 0.